شیر خشک نان در آبادان و خرمشهر نایاب است

۱۳۹۱/۱۰/۱۷ - ۱۷:۰۰ - کد خبر: 64529

سلامت نیوز : از روزهای گذشته والدین کودکانی که برای خرید شیر نان فرزندان خود به داروخانه‌‌های آبادان و خرمشهر مراجعه می‌کردند با واژه‌ "موجود نیست" مواجه می‌شدند.این مسئله موحب شد تا مشکلات عدیده‌ای برای کودکانی که عادت غذایی به شیر نان دارند ایجاد شده و پدران و مادران آنها را مجبور به گشتن در داروخانه‌های آبادان و خرمشهر کنند.

  به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ تماس فارس با تعدادی از داروخانه‌های سطح شهر نیز حاکی از نایاب بودن شیر نان در داروخانه‌هاست.

* شیر نان نداریم

یکی از داروخانه‌ها در پاسخ به خبرنگار فارس در خصوص شیر نان گفت: شیر نان در داروخانه موجود نیست.

وی افزود: مشخص نیست کمبود شیر تا چه زمانی در داروخانه‌ها ادامه خواهد داشت ولی به محض دریافت بین شهروندان توزیع خواهد شد.

این داروخانه‌دار در خصوص علت کمیاب شدن شیر نان نیز تصریح کرد: کارخانه تولیدکننده شیر به دلایل نامعلومی توزیع آن را مطابق نیازها انجام نمی‌دهد.

* همه داروخانه‌های آبادان و خرمشهر را گشتیم

پدر یکی از کودکان در این خصوص گفت: چند روز است که همه داروخانه‌های آبادان و خرمشهر را برای یافتن شیر نان بچه‌ام گشته‌ام.

امین منعمی افزود: متاسفانه هیچ یک از داروخانه‌های شهر این شیر را ندارد.

وی گفت: حتی حاضر شدیم به قیمتی بالاتر هم این شیر را برای بچه خریداری کنیم اما این نیز بی‌فایده بود چون بر اساس گفته داروخانه‌ها اصلاً این نوع شیر وجود ندارد.

* مسئولان چاره‌اندیشی کنند

یکی دیگر والدین که از به شدت از نبود شیر نان کودک خود رنجور و ناراحت بود گفت: از مسئولان می‌خواهیم علت را ریشه‌یابی کنند و این مشکل را حل کنند.

زهرا عساکره در این خصوص گفت: چندین روز است برای کودک خود به دنبال شیر نان می‌گردیم اما به هر داروخانه‌ای که می‌رویم فقط یک کلمه پاسخ می‌شنویم و آن نیز "نداریم"  است.

وی تصریح کرد: نمی‌دانم باید تا کی باید منتظر باشیم تا کارخانه تولیدکننده نسبت به توزیع شیر نان اقدام کند؟

*کمبود شیر نان در سطح شهر وجود دارد

رئیس مرکز بهداشت خرمشهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمشهر اظهار کرد: کمبودها در زمینه شیر خشک در سطح شهر را می‌پذیریم.

مهرداد پاریان زیتونی ادامه داد: میزان شیر توزیع شده کمتر از نیازهای شهرستان است و این مسئله منجر به ایجاد مشکلاتی در این خصوص شده است.

رئیس مرکز بهداشت خرمشهر تصریح کرد: بر اساس اطلاعاتی که از داروخانه‌ها دریافت کرده‌ایم همه آنها با مشکل کمبود این نوع شیر مواجه هستند.

وی در خصوص علت و زمان رفع این مشکل گفت: با توجه به اینکه این مسئله فراتر از سطح شهرستان است نمی‌توانیم در این خصوص اظهارنظری داشته باشیم.

* سهمیه توزیعی کم‌تر از نیازهای واقعی است

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: مهم‌ترین دلیل کمبودهای اخیر شیر ناشی از مشکلات توزیعی است.

آیدا ناظمی افزود: هم‌اکنون کمبودها در زمینه دو نوع شیر نان و هومانا در سطح شهرستان وجود دارد.

وی ادامه داد: توزیع شیر نان و هومانا هر 15 روز یک بار بین داروخانه‌ها و به صورت سهمیه‌ای انجام می‌شود.

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: میزان سهمیه اختصاص یافته به داروخانه‌ها کمتر از میزان مورد نیاز است و همین مسئله موجب می‌شود تا در مدت کوتاهی شیر تخصیص یافته فروش رفته و برای روزهای آینده مشکلاتی ایجاد شود.

ناظمی اضافه کرد: در صورتی که سهمیه داروخانه‌ها افزایش یابد شاهد رفع این مشکل خواهیم بود.

وی در خصوص اظهارات برخی شهروندان که از عدم توزیع شیر نان در سطح شهر گله‌مند بودند نیز گفت: شیر نان در داروخانه‌ها به صورت هر 15 روز یکبار توزیع می‌شود اما کمتر از نیازهاست ولی این مسئله که شیر نان اصلاً توزیع نمی‌شود به هیچ وجه درست نیست.

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان در خصوص صبحت‌های اخیر مبنی بر اینکه کارخانه تولیدی حاضر به توزیع نیست نیز گفت: این مسائل شایعاتی است که با توجه به کمبودهای موجود ایجاد می‌شود در حالی که کارخانه تولیدکننده شیرنان این نوع شیر را تولید و در حال توزیع در کشور است.

ناظمی در خصوص زمان رفع این مشکل نیز گفت: نمی‌توان در خصوص زمان رفع این مشکل اظهارنظر قطعی کرد چراکه مسئله کمبود این نوع شیر فقط مختص استان خوزستان نیست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
امیر حسین
بابا یکی به دادمون برسه رفتم داروخونه میگه هر 4 ماه یکبار شیر گیر میات شیری که 8500 میگه نمونه14000 هست که واسه نوزادان که الرژی دارن استفاده میشه به نظرتون میشه از این نمونه واسه نوزادم استفاده کنم احتمالا به خاطر شیر باید به اهواز یا تهران برم
0.41898s, 19q