اجرایی شدن طرح پزشک خانواده در جنوب تهران

۱۳۹۱/۱۰/۱۸ - ۱۵:۱۵ - کد خبر: 64576

سلامت نیوز : معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه طرح پزشک خانواده در جنوب تهران اجرایی شده است، گفت: اجرای صحیح طرح پزشک خانواده که از تابستان سال جاری در جنوب شهر تهران آغاز شده است از مهم ترین اقدامات این حوزه است که خوشبختانه سرشماری فاز فعال این طرح شروع و هم اکنون فاز لکه‌گیری را داریم تا اطلاعات مربوط به افراد کامل شود.

دکتر علیرضا دلاوری در گفت وگو با ایسنا ، به انجام فعالیت‌های جاری این مرکز اشاره کرد و افزود: فعالیت‌هایی نظیر خدمات بهداشتی، مراقبت مادر و کودک، زنان باردار، خدمات مربوط به واکسیناسیون، پیگیری بیماری‌های واگیردار، گزارش گیری بیماری‌های واگیردار و غیرواگیر و نظام مراقبت کنترل بیماری‌های واگیردار در فصول سال بر اساس نوع بیماری از جمله فعالیت‌های این مرکز است که به شکل معمول انجام می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر حدود 20 تا 30 مرکز بهداشتی فعال در اسلامشهر به بیماران دیابتی خدمات درمانی ارائه می دهند، تصریح کرد: از دیگر کارهای این حوزه بحث ارائه خدمت در مورد بیماری‌های غیرواگیر و بیماری دیابت است که از طریق تیمی ویژه مدیریت می‌شود.

دکتر دلاوری به تعداد پایگاه‌های بهداشتی در جنوب شهر اشاره کرد و افزود: هم اکنون حدود 100 پایگاه بهداشتی اکتیو و فعال برای ارائه خدمات در جنوب شهر تهران مشغول هستند و همچنین تیم بهداشت حرفه‌ای و بهداشت محیط از شبکه و معاونت در منطقه تحت پوشش بازرسی می کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنین با تاکید بر اینکه نظارت بر کل سیستم در حوزه بهداشت دانشگاه از سال گذشته به صورت الکترونیکی شده است، یادآور شد: ما هر چند وقت یکبار گزارش مردمی از اماکن مستقر در اسلامشهر داریم که چنانچه در انجام فعالیت‌های خود خطایی مرتکب شوند قدامات لازم صورت می گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه اجرای طرح پزشک خانواده از تابستان امسال در جنوب شهر تهران شروع شده است، اظهار کرد: اجرای صحیح طرح پزشک خانواده که از تابستان سال جاری در جنوب شهر آغاز شده است از مهم ترین اقدامات این حوزه است که خوشبختانه سرشماری فاز فعال شروع و هم اکنون فاز لکه گیری را داریم تا اطلاعات مربوط به افراد کامل شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.97917s, 18q