لزوم بازنگری توزیع اعتبارات مربوط به ادغام دانشگاه‌ها

۱۳۹۱/۱۰/۱۸ - ۱۵:۱۶ - کد خبر: 64578

سلامت نیوز : استاد پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در دیدار دانشگاهیان این دانشگاه با سرپرست وزارت بهداشت،‌ با اشاره به برخی مسایل نظیر توزیع اعتبارات مربوط به ادغام دانشگاه‌ها، کاهش سهم این دانشگاه در شوراهای موجود و غیره، بازنگری در این خصوص را ضروری دانست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر علیرضا زالی با تاکید بر جلب مشارکت همگانی در این مهم، اظهار داشت: بنده نیز اعتقاد دارم با توکل به خدا در زمان کوتاه می‌شود کارهای بزرگی را انجام داد و با جلب مشارکت همگانی این فرآیند شدنی است.

وی در ادامه گفت: یکی از دستاوردهای کمیسیون بهداشت، دولت و مجلس شورای اسلامی تجلی قانون برنامه توسعه پنجم کشور است در این قانون ظرفیت‌های جدیدی برای وزارت بهداشت تعریف شده بطوری که تمرکز در تولیت، سیاست گذاری و توزیع منابع به وزارت بهداشت تنفیذ شده است که این جزو سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری به وزارت بهداشت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: این دانشگاه از با ارزش‌ترین دانشگاهها می‌باشد زیرا هم وجه تسمیه آن نام سیدالشهدای انقلاب اسلامی و هم از تعداد زیادی از نیروهای مسلمان و متعهد به نظام برخوردار است و ما تراکم نیروهای ارزشی را در دانشگاه داریم .

دکتر زالی تراکم نیروهای توانمند علمی و ارزشی را از شاخصه های مهم دانشگاه برشمرد و افزود: بسیاری از مداخلات کلان نظام سلامت کشور چون بحث توسعه نیروی انسانی کارآمد و پزشکی، ایده اتاق فکر و شکل گیری آن، طرح رفورم و اصلاحات آموزش دانشجویان پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شروع شده و همواره این دانشگاه در مداخلات کلان نظام سلامت کشور پیشقراول بوده است و از شجاعت اجرایی ویژه ای برخوردار است.

همچنین دکتر سیم فروش در بخش دیگری از این نشست، دکتر طریقت منفرد را از چهره های قدیمی بهداشت و درمان دانست که به مسایل بهداشت و درمان اشراف کامل دارند.

وی در ادامه بر لزوم توجه ویژه به موضوع کمیته پیوند اعضا، هیات امنای شورای عالی پیوند و پزشکی بانوان و ایجاد دانشگاه بانوان و اقتصاد درمان و استفاده صحیح از منابع و نیروی انسانی تاکید کرد و افزود: دستاوردهای ما فوق العاده بوده است و با وجود همه تنگناها هم اکنون در وضعیتی عالی هستیم. در زمینه نیروی انسانی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی بیش از 100 جراح فوق تخصصی و 27 جراح پیوند تربیت شده و بیش از 55 هزار لاپاراسکوپی انجام شده است ولی برای ادامه نیازمند حمایت ویژه هستیم .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.11858s, 18q