داروهای وارداتی، روزانه از گمرک ترخیص می‌شوند

۱۳۹۱/۱۰/۱۸ - ۱۵:۱۹ - کد خبر: 64580

سلامت نیوز : مدیرکل دفتر ارزیابی و نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو گفت: خوشبختانه با همکاری خوب گمرک، داروهای وارداتی به طور مرتب و روزانه از گمرک در حال ترخیص است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر محمد عبده زاده اظهار داشت: با تمهیداتی که دولت اندیشیده است در حال حاضر هیچ مشکلی با بحث ترخیص دارو از گمرکات نداریم و این داروها که داروهای بیماران خاص نیز جزو آنست به طور مرتب و روزانه در حال ترخیص هستند.

وی افزود: ارتباط سازمان غذا و دارو با گمرک در خصوص ترخیص این داروها به گونه ایست که اگر دارویی را لازم داشته باشیم حتی با یک تلفن هم آن را ترخیص می کنند.

مدیرکل ارزیابی و نظارت بر دارو و مواد مخدر ادامه داد: روند ترخیص دارو یک روند سیال و به روز است و نمی توان گفت کدام داروها چه روزی و به چه میزان ترخیص می شوند فقط برای اطلاع مردم می گویم که روند ترخیص دارو از گمرکات بسیار تسریع شده و هیچ مشکلی از این بابت وجود ندارد.

وی در خصوص اختصاص ارز مرجع به این داروها گفت: اختصاص ارز مرجع به داروهای ترخیصی بحثی است که بین بانک‌ها و گمرک وجود دارد و آنها خودشان این رویه را هماهنگ می‌کنند.

دکتر عبده زاده اظهار داشت: داروهای ترخیصی پس از استقرار در شرکت های پخش دارو و قیمت گذاری وارد بازار می شوند که این روند هم از 24 ساعت بیشتر طول نمی کشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.93162s, 19q