800 هزار کودک زیر 5 سال در سراسر کشور علیه فلج اطفال ایمن‌سازی می‌شوند

۱۳۹۱/۱۰/۱۸ - ۱۵:۲۴ - کد خبر: 64589

سلامت نیوز :رییس مرکز مدیریت مبارزه با بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در مجموع 800 هزار کودک زیر 5 سال در سراسر کشور علیه فلج اطفال ایمن سازی می شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر محمد مهدی گویا افزود: خوشبختانه با اقدامات انجام شده در 12 سال گذشته هیچ گزارشی مبنی بر ابتلاء به فلج اطفال در کشور گزارش نشده است.

براساس این گزارش، رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز افزود: برنامه ایمن سازی تکمیلی 360 هزار کودک علیه فلج اطفال روز گذشته در مرکز و جنوب استان سیستان و بلوچستان آغاز شد.

دکتر شکیبا به تلاش شبانه روزی کادر بهداشت و درمان استان و داوطلبان سلامت در اجرای موفق این برنامه اشاره و تصریح کرد: با توجه به وجود موارد ابتلاء به این بیماری در دو کشور همسایه استان، مراقبت های بهداشتی و نیز اجرای صحیح برنامه واکسیناسیون ضرورتی دو چندان دارد.

وی با بیان اینکه هزار و 959 تیم بهداشتی در مرکز و جنوب استان در این برنامه مشارکت دارند، ادامه داد : فلج اطفال در دو مرحله انجام خواهد شد.

وی گفت : مرحله اول از دی ماه 17 آغاز و تا 20 دی ماه ادامه خواهد داشت و مرحله دوم نیز از 28 بهمن آغاز و تا 1 اسفند انجام می‌شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.88633s, 18q