همايش سراسري اخلاق پزشكي در تهران گشايش يافت

۱۳۸۶/۰۵/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6459
همايش سراسري اخلاق پزشكي در تهران گشايش يافت

دبير اين همايش در مراسم گشايش آن گفت:بر اساس قوانين مصوب مجلس شوراي اسلامي، سازمان نظام پزشكي موظف است ارزش‌هاي عاليه اسلامي را در تمامي امور پزشكي تحقق بخشد.

دكتر"علي‌اصغر پيوندي" افزود:سازمان نظام پزشكي براي تحقق اين امر علاوه بر اينكه مسايل را در حوزه‌هاي انتظامي به طور جدي پيگيري مي‌كند، ستادي را هم با عنوان ستاد" ترويج اخلاق پزشكي" تشكيل داده است.

وي گفت:اين سازمان گسترش و تعليم اخلاق پزشكي در تمام رشته‌هاي پزشكي را به نحوي كه با سلامت مردم درگير هستند، دنبال مي‌كند.

دكتر پيوندي با تاكيد بر اين كه هدف نهايي ازگسترش اخلاق پزشكي تنها طرح مباني نظري نيست،تدوين منشور اخلاق پزشكي درحوزه بيماران، در حوزه ارائه دهندگان خدمات پزشكي و كاربردي كردن مفاهيم آن در تمامي زمينه‌ها را از برنامه‌هاي اصلي سازمان نظام پزشكي ذكر كرد.

وي گفت: ما موظف هستيم علاوه بر حفظ حقوق بيمار،براي حفظ حقوق گروه‌هاي مختلف حرف پزشكي نيز اهميت قائل شويم.

دكتر پيوندي توضيح داد:سازمان نظام پزشكي در واقع شرايطي ايجاد مي‌كند كه كيفيت مراقبت بيمار از طريق شناسايي، تحليل و حل مشكلات و مسايل اخلاقي كه در صحنه عمل بروز مي‌كند، بهبود يابد.

معاون آموزشي ، پژوهشي سازمان نظام پزشكي تاكيد كرد:گسترش اخلاق پزشكي كمك مي‌كند كه نگرش و عملكرد جامعه پزشكي را در اين عرصه ارتقا دهيم تا بيماران قادر باشند خدمات بهتري را دريافت كنند.

پيوندي با اظهار اين كه "علاوه بر پزشكان تمامي رسته‌هاي پزشكي اعم از پرستاران،بهياران و داروسازان موظف به رعايت اخلاق پزشكي هستند، گفت:براي گسترش اخلاق پزشكي بايد اصول و مباني آن در گروه‌هاي مختلف پزشكي تدريس شود.

وي شركت در همايش اخلاق پزشكي را واجد ‪ ۱۱‬امتياز بازآموزي براي شركت كنندگان دانست و اظهار داشت:در اين همايش حدود ‪ ۲۰‬سخنراني در خصوص قصور پزشكي،رابطه پزشك و بيمار، اخلاق پزشكي و سقط جنين ، مرگ مغزي و پيوند اعضا، گواهي نويسي و غيره ايراد مي‌شود.

اين همايش به مدت دو روز در بيمارستان ميلاد ادامه خواهد يافت.


 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.62806s, 19q