طرح ایمن سازی فلج اطفال در هرمزگان آغاز شد

۱۳۹۱/۱۰/۱۸ - ۱۵:۳۲ - کد خبر: 64593

سلامت نیوز : ایمن سازی کودکان علیه فلج اطفال به مدت پنج روز بصورت خانه به خانه در مناطق شهری و روستایی سراسر استان هرمزگان اجرا می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر محمد شکاری رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان هرمزگان ضمن بیان این مطلب افزود: در این طرح همه کودکان زیرپنج سال هرمزگان حتی کودکانی که سالهای گذشته نیز واکسن فلج اطفال دریافت کرده‌اند، واکسینه می‌شوند.

وی با بیان اینکه در هرمزگان حدود 180 هزار کودک زیر پنج سال وجود دارد، تصریح کرد: این مرحله نخست اجرای این طرح است و مرحله دوم اواخر بهمن ماه اجرا می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان هرمزگان تصریح کرد: خوشبختانه در 12 سال گذشته هیچ موردی از بیماری فلج اطفال در استان هرمزگان وجود نداشته است که نشان از توجه بخش بهداشت به مقوله کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: طرح ایمن سازی فلج اطفال در سراسر اسنان هرمزگان توسط 3 هزار و 500 نیروی بهداشتی در قالب یک هزار و 700 تیم عملیاتی انجام می شود.

وی هدف از استمرار این طرح را اقدام پیشگیرانه و کنترلی پرخطر بودن برخی از مناطق کشور به واسطه مسایگی ایران با کشورهای افغانستان و پاکستان و تردد مهاجرین این کشورها از مرزهای ایران دانست.

گفتنی است، طرح ایمن سازی فلج اطفال در دو مرحله صورت می‌گیرد که مرحله اول از 17 دی ماه تا 20 ادامه دارد و مرحله دوم از 28 بهمن آغاز و تا 1 اسفند ماه سال جاری اجرا می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.61126s, 18q