هرگز قصد توقف برنامه پزشک خانواده را نداریم

۱۳۹۱/۱۰/۱۸ - ۱۶:۳۵ - کد خبر: 64608
سلامت نیوز : معاون درمان وزارت بهداشت اظهارداشت: این وزارتخانه به هیچ وجه قصد توقف برنامه پزشک خانواده را ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ دکتر سید حسن امامی رضوی با تاکید بر اینکه تامین منابع اعتباری طرح پزشک خانواده بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی است، گفت: هدف برنامه پزشک خانواده تأمین منافع مردم و کل جامعه است.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت بر اساس قانون و مصوبه دولت اقدام به اجرای طرح پزشک خانواده کرده است، گفت: به‌ طور حتم مسئولان به جای توقف این طرح باید اقدام به اختصاص اعتبارات آن کنند.

امامی رضوی با اعلام اینکه مشکلات کنونی طرح پزشک خانواده حول محور اعتبارات می‌چرخد، افزود: به طور حتم کمبود اعتبار موجب کاهش روند اجرایی این طرح می‌شود.

وی ایجاد عدالت را یکی از اهداف اصلی طرح پزشک خانواده برای پزشکان خواند و یادآور شد: هم‌اکنون عده‌ای از پزشکان تعداد زیادی بیمار داشته و از درآمد خوبی برخوردارند، این در حالی است که تعداد دیگری از پزشکان به دلیل کم بودن تعداد بیماران درآمد پایینی دارند.

امامی‌رضوی با تأکید بر اینکه هم‌‌اکنون اختصاص منابع اعتباری طرح پزشک خانواده بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی است، تصریح کرد:‌ لازمه اجرای این طرح، اختصاص اعتبارات از سوی این وزارتخانه است.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت، در بحث تأمین منابع اعتباری طرح پزشک خانواده هیچ نقشی ندارد، گفت: بر اساس مصوبه هیأت دولت مرحله مقدماتی این طرح باید طی دو سال پیاده‌سازی و اجرایی شود.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: هدف طرح پزشک خانواده تأمین منافع مردم و کل جامعه است و اگر این طرح به صورت کامل به اجرا درآید، گامی به سوی عدالت اجتماعی برداشته می‌شود.

وی خواستار افزایش حمایت نمایندگان مجلس برای اختصاص اعتبارات پزشک خانواده از سوی دولت شد و تصریح کرد: در واقع با اجرای برنامه ملی پزشک خانواده مراجعات بی‌مورد مردم به پزشکان، مصرف دارو، تجویز و مصرف خودسرانه دارو، آزمایش، رادیولوژی و خدمات پاراکلینیکی بی‌مورد به حداقل ممکن کاهش می‌یابد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14186s, 18q