« روياي شيرين» راديو سلامت از مهرماه آغاز مي‌شود

۱۳۸۶/۰۵/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6461
« روياي شيرين» راديو سلامت از مهرماه آغاز مي‌شود

رقيه بنايي در گفت‌وگو با  ايسنا اظهار كرد: موضوعات برنامه در ارتباط با مراقب‌هاي دوران بارداري و بهداشت بارداريست واين كه اهميت دادن به مادران باردار هم از طرف خود و خانواده و هم از طرف سازمان‌هاي دولتي بسيار مهم است.


وي افزود: ما در اين برنامه به اهميت مشاوره پيش از بارداري اشاره خواهيم كرد و در مورد آن با كارشناسان بحث و بررسي خواهيم داشت.

او ادامه داد: هم‌چنين درباره زندگي با بارداري نيز سخن خواهيم گفت و اين كه يك مادر باردار چگونه مي‌تواند كار، سفر و ورزش كند و از يك تغذيه و وزن خوب برخوردار باشد و در واقع از يك زندگي عادي بهره برد.

بنايي توضيح داد: در برنامه از يك كارشناس تغذيه به صورت ثابت بهره مي‌بريم، زيرا تغذيه و وزن‌گيري مادران بسيار مهم است و مي‌تواند بر سلامت جنين و زايمان راحت و طبيعي تاثيرگذار باشد.

وي بيان كرد: ما در مورد مشكلات شايع اين دوران نيز صحبت كرده وبه مادران مي‌گوييم كه اينگونه مشكلات بيماري نيستند و بايد چه مراقبت‌هايي را براي اين گونه موارد به كار برند.


او خاطرنشان كرد: هم‌چنين در مورد بيماري‌هايي اين دوران مانند فشار خون، ديابت و ناراحتي‌هاي قلب و تاثيرات آن‌ها بر بارداري، همين طور دوران پيش از بارداري توضيح خواهيم داد و با متخصصان زنان و كارشناسان ماماني مشورت مي‌كنيم.

اين سردبير برنامه يادآور شد: ما در مورد زايمان راحت و انواع آن براي جلوگيري از مرگ و مير نوزادان و اين كه چرا سزارين در كشور افزايش يافته بحث و بررسي خواهيم كرد.

او ادامه داد: ما اين مراقبت‌ها را تا دوران بعد از زايمان تا شش هفتگي نوزاد ادامه مي‌دهيم و از شيردهي و مراقبت لازم سخن مي‌گوييم.

وي توضيح داد: ما همچنين در بحث بهداشت روان به بررسي مسائل روحي و رواني مادران در آن دورا با كارشناسي روانشناس و روانپزشكان مربوطه خواهيم پرداخت.

بنايي در پايان گفت: در اين برنامه گزارش نيز از مادران و مشكلات آنها خواهيم داشت و براي سوالات آنها ارتباط تلفني نيز در برنامه وجود دارد.


عوامل برنامه شامل اكرم حسيني تهيه‌كننده، رقيه بنايي سردبير، آرزو سعيد كارشناس و مشاور برنامه و خانم چوبداري گوينده است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.23485s, 18q