جامعه پزشكي ايران در پايبندي به اصول اخلاقي پيشرو است

۱۳۸۶/۰۵/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6463
جامعه پزشكي ايران در پايبندي به اصول اخلاقي پيشرو است

دكتر"سيد شهاب‌الدين صدر"روز سه‌شنبه دردومين همايش‌اخلاق پزشكي افزود: احترام جان انسان و اهميت حفظ آن از ابتداي شكل‌گيري جوامع بشري، طبيب و طبابت را داراي قداستي كرده كه اخلاق را برتمامي موازين دانش و حرفه پزشكي حاكم گردانيده است.

وي اظهار داشت:صرف‌نظر ازاعتقادات و گرايشات مذهبي، اصول ويژه‌اي تحت عنوان اخلاق پزشكي از ديرباز مورد پذيرش جامعه پزشكي در سراسر جهان بوده است.

صدر با بيان اينكه به تناسب پيشرفت دانش وفناوري در عرصه پزشكي، اخلاق پزشكي نيز ابعاد گسترده و روز افزوني يافته است، افزود:سازمان نظام پزشكي كشور نيز مطابق قانون تحقق ارزش‌هاي عاليه اسلامي در كليه امور پزشكي و حفظ حقوق بيماران و شاغلان حرف پزشكي را به عنوان اهداف خود پيگيري مي‌كند.

رييس سازمان نظام پزشكي تاكيد كرد:اين سازمان وظايف مهم و خطيري در زمينه اخلاق پزشكي بر عهده دارد كه در اين دوران با توجه به كاستي‌هاي نظام سلامت و خطرات تهديدكننده جامعه پزشكي، اهميت و حساسيت مضاعفي مي‌يابد.

صدر با اشاره به تشكيل ستادترويج اخلاق پزشكي دراين سازمان،گفت:اين ستاد با هدف ارتقاء نگرش و عملكرد جامعه پزشكي دراين عرصه،فعاليت‌هاي آموزشي و پژوهشي و فرهنگ‌سازي براي كاهش آسيبهاي پيش روي جامعه پزشكي و تحكيم روابط همكاران با آحاد جامعه تشكيل شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.35921s, 18q