معاون وزیر بهداشت از تغییرات جدید در اجرای برنامه پزشک خانواده خبر داد

۱۳۹۱/۱۰/۱۹ - ۱۵:۱۹ - کد خبر: 64665

سلامت نیوز : حسن امامی رضوی در گفت‌وگو با فارس افزود: با گذشت حدود 4 ماه از استقرار برنامه پزشک خانواده در کشور و تجربیاتی که در این مدت به دست آمد، تغییراتی در ابن برنامه لحاظ می‌شود.

وی ادامه داد: در این مدت به صورت مرتب نقاط ضعف برنامه پزشک خانواده به ستاد اجرایی این برنامه در وزارت بهداشت منتقل می‌شد و هر جا که لازم بود اصلاحاتی در آن انجام می‌گرفت.

معاون درمان وزارت بهداشت در مورد نظرات ویژه سرپرست وزارت بهداشت در اجرای برنامه پزشک خانواده گفت: سرپرست وزارت بهداشت با توجه به تجربه و نظراتی که در مورد این برنامه از گذشته دارد جلساتی را برگزار کرده و طی آن قرار شده این برنامه جدی تر اجرا شود.

وی تصریح کرد: با دستور جدی رئیس جمهوری در روز گذشته مبنی بر پیشرفت برنامه پزشک خانواده در 6 ماه باقیمانده از فعالیت دولت دهم، پیش بینی می‌شود تحولات جدی را در این برنامه شاهد باشیم.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: فعلاً نمی‌توانم در مورد تغییرات لحاظ شده در برنامه پزشک خانواده اظهارنظری کنم اما فقط می‌توان گفت که تغییرات جزئی است و اشکالات به نحوه اجرای برنامه تا به این لحظه برنمی‌گردد، بلکه در دستورالعمل این برنامه تغییراتی ایجاد می‌شود.

امامی رضوی گفت: دستورالعمل به گونه‌ای خواهد شد تا اجرای برنامه را بهتر کند و نظرات داده شده در این زمینه اصلاح می شود.همچنین بر همکاری بیشتر سازمانهای بیمه  در اجرای بهتر برنامه تاکید شده است.

وی با اشاره به ملاقاتی که میان رئیس جمهوری و روسای دانشگاههای علوم پزشکی برگزار شد، افزود: مشکلات بیمارستانی در این جلسه بازگو شد که امیدواریم با مطلع شدن رئیس جمهوری از اوضاع و مشکلات نظام سلامت، حمایت‌ها جدی تر شده و از نظر اعتباری کمک بیشتری به بیمارستانها شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.08265s, 18q