کشور ۴۰۰ ایستگاه لرزه‌نگاری می‌خواهد/دولت ریالی کمک نکرده است

۱۳۹۱/۱۰/۲۰ - ۱۶:۰۸ - کد خبر: 64769

سلامت نیوز : فرهنگ احمدی‌ بعد از اظهر امروز در مراسم امضاء تفاهمنامه سازمان امداد و نجات هلال‌احمر و مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اظهارداشت: مؤسسه ژئوفیزیک یک وظیفه ملی و بسیار خطیر را برعهده دارد که بسیار فراتر از کار دانشگاه تهران است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی تصریح کرد: البته طبق دو مصوبه دولت در سال‌های 82 و 84 موسسه ژئوفیزیک متولی اطلاع‌رسانی زمین‌لرزه شد اما تا سال 91 هیچ بودجه مستقیم و مستمری از سوی دولت دریافت نکرده بودیم ولی امسال برای اولین بار بودجه برای ما مصوب شد که به دلیل تنگناهای مالی دولت تاکنون ریالی دریافت نکرده‌ایم.

احمدی با اشاره به اینکه زلزله یکی از حساس‌ترین حوادث در کشور است افزود: گستردگی و عمق فعالیت مؤسسه ژئوفیزیک حمایت دیگر سازمان‌ها را می‌طلبد چرا که اکنون حدود100 د ایستگاه لرزه‌نگاری در قالب 20 شبکه در سطح کشور فعال است اما برای رسیدن تا حد مطلوب فاصله زیادی داریم.

رئیس مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران تأکید کرد: نصب ایستگاه‌های لرزه‌نگاری از توزیع جغرافیایی وزارت کشور تبعیت نمی‌کند و متناسب با حساسیت هر منطقه و میزان لرزه‌خیزی آن در نظر گرفته می‌شود و اکنون باید حدود 500 ایستگاه لرزه‌نگاری در کشور داشته باشیم.

وی پایگاه‌های امداد و نجات در سطح کشور را ظرفیت مطلوبی برای پرکردن خلاء ایستگاه‌های لرزه‌نگاری دانست و افزود: اگر از بعد فنی این امر امکانپذیر باشد مایلیم ایستگاه‌های لرزه‌نگاری ژئوفیزیک را در جوار پایگاه‌های امداد و نجات دایر کنیم تا از سرمایه و امکانات ملی استفاده بهینه کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17926s, 18q