شیوع «سوزاک مقاوم به دارو» در آمریکا و کانادا

۱۳۹۱/۱۰/۲۰ - ۱۶:۳۳ - کد خبر: 64784

سلامت نیوز : پزشکان کانادایی هشدار دادند: بیمار سوزاک مقاوم به دارو به دلیل درمان ناموفق مبتنی بر استفاده از نوعی آنتی بیوتیک خوراکی در آمریکا و کانادا رو به افزایش است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ کارشناسان بهداشتی کانادا در گزارش جدیدی اعلام کردند: تنها آنتی بیوتیک خوراکی موجود که در حال حاضر برای درمان بیماری سوزاک تجویز می‌شود، تقریبا در هفت درصد بیمارانی که در کلینیکی در تورنتو تحت معالجه بوده‌اند نتیجه مثبتی به دنبال نداشته است.

این اطلاعات برای نخستین بار درباره سوزاک مقاوم به دارو در منطقه آمریکای شمالی منتشر شده است.

هشدار پزشکان کانادایی هم چنین زنگ خطری برای مقامات بهداشتی آمریکا بوده تا جایی که این مقامات آمریکایی نیز به پزشکان کشور خود تاکید کردند از تجویز این آنتی بیوتیک خوراکی برای درمان سوزاک خودداری کنند؛ چرا که بر اساس مطالعات آمایشگاهی، میکروب سوزاک در حال مقاوم شدن در برابر این داروست.

به این ترتیب در حال حاضر تنها گزینه‌ای که برای درمان موثر این عفونت در اختیار پزشکان آمریکایی باقی می‌ماند، استفاده از نوعی آنتی‌بیوتیک تزریقی است.

به گفته پزشکان اگر سوزاک درمان نشود ممکن است به بیماری التهابی لگن، مرده زایی، بروز عفونت‌های چشمی شدید در نوزادان و نیز نازایی در زنان و مردان منجر شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.60835s, 18q