بال مرغ برای پوست ضرر دارد؟

۱۳۹۱/۱۰/۲۲ - ۰۹:۰۴ - کد خبر: 64835
بال مرغ برای پوست ضرر دارد؟
سلامت نیوز: برخی پزشکان معتقدند مصرف قسمت‌هایی از مرغ می‌تواند عامل بروز بیماری‌های پوستی باشد...

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه سلامت، از نظر تئوری ممکن‌است گفته شود مصرف برخی قسمت‌ها از جمله بال، گردن یا پوست مرغ به دلیل اینكه محل تجمع ترکیب‌های دارویی یا هورمونی هستند، باعث بروز ضایعه های پوستی می‌شود اما از نظر علمی تاکنون ارتباطی در این زمینه مشاهده نشده است.
گفته می‌شود مصرف برخی اعضای بدن مرغ که پوست بیشتری دارد، به دلیل چربی بالاتر، باعث بروز مشكلاتی نظیر افزایش چربی خون می‌شود اما عامل بروز ضایعات پوستی نیست. البته از نظر تئوری می‌توان گفت اگر بال و گردن مرغ حاوی ترکیب‌های هورمونی، به‌خصوص تركیب‌های استروییدی باشد، از آنجا كه این هورمون شبیه هورمون‌های جنسی است، هم در مردان و هم در زنان باعث بروز عوارضی خواهد شد. البته این فقط در مورد گوشت طیور نیست و هر ماده غذایی‌ای که آلودگی هورمونی یا دارویی داشته باشد، می‌تواند به‌خصوص در خانم‌ها باعث افزایش موهای زائد در صورت، پرمویی و جوش و در آقایان باعث بروز آکنه‌های شدید پوستی شود.
مصرف موادغذایی با آلودگی هورمونی به‌‌خصوص برای کودکان در سن رشد خطرناک‌ است و در روند رشد و افزایش وزن آنها تاثیر می‌گذارد. البته مصرف بال یا گردن مرغ باعث بروز این مشکلات نمی‌شود، بلکه مصرف هر ماده غذایی یا مکملی که آلودگی هورمونی دارد، بروز این قبیل مشکلات را به دنبال خواهد داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.11236s, 19q