منع فعالیت همزمان پزشکان در مراکز درمانی دولتی و خصوصی دائمی شد

۱۳۹۱/۱۰/۲۴ - ۱۴:۰۶ - کد خبر: 64962
سلامت نیوز : معاون درمان وزارت بهداشت از دائمی شدن منع فعالیت همزمان پزشکان شاغل در مراکز درمانی دولتی در مراکز خصوصی بر اساس مصوبه اخیر مجلس خبر داد.

دکتر سیدحسن امامی رضوی در گفت‌وگو با (ایسنا)، درباره مصوبه اخیر مجلس مبنی بر ممنوعیت فعالیت همزمان پزشکان مراکز دولتی در بیمارستان‌ها و مراکز خصوصی، گفت: این مصوبه در راستای همان مصوبه‌ای است که در قانون برنامه پنجم توسعه نیز آمده است.

وی در این باره ادامه داد: تفاوت مصوبه اخیر مجلس با ماده قانونی مربوطه در قانون برنامه پنجم آن است که "قانون برنامه توسعه" یک قانون موقتی پنج ساله است، اما با مصوبه اخیر مجلس، این قانون دائمی می‌شود.

امامی رضوی افزود: تفاوت دیگر این قانون اخیر با قانون برنامه پنجم توسعه آن است که در قانون برنامه پنجم برای جبران خدمات پزشکان تدابیری در نظر گرفته شده؛ به این ترتیب که هزینه‌ای توسط دولت به پزشکانی که در بیمارستان‌های دولتی تمام وقت می‌شوند، پرداخت می‌شود و مطرح نشدن این موضوع در مصوبه اخیر مجلس به معنای آن نیست که این کار نباید صورت گیرد.

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: در مجموع "ممنوعیت فعالیت همزمان پزشکان مراکز دولتی در بیمارستان‌های خصوصی" قانونی کلی و دائمی است و باید اجرا شود.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.169s, 18q