از رنگ‌هاي روشن براي لباس کودکان پر جنب وجوش استفاده کنيد

۱۳۸۶/۰۵/۳۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6498
از رنگ‌هاي روشن براي لباس کودکان پر جنب وجوش استفاده کنيد

دکتر« بهروز دولتشاهي » روانشناس باليني و عضو هيات علمي دانشگاه توانبخشي با بيان اين مطلب در گفت وگو با ایسنا، افزود: کودکان در محيط با رنگ‌هاي خام مثل آبي و قرمز شادماني و هيجانات بالاتري دارند و اغلب به هنگام شاد بودن از اين رنگ‌ها در نقاشي‌هاي خود استفاده بيشتري مي‌کنند. همچنين به هنگام ناراحتي نيز بيشتر از رنگ‌هاي غير خامي مثل خاکستري و مشکي استفاده مي‌کنند.

دکتر دولتشاهي ادامه داد: توصيه مي شود تا براي کودکاني که جنب وجوش و فعاليت زيادي دارند کمتر از رنگ‌هاي قرمز و بنفش در محيط و لباس‌هايشان استفاده شود و بيشتر از رنگ‌هايي مثل آبي و صورتي و رنگ‌هاي روشن‌تر استفاده شود.

دکتر مريم علمدار متخصص اعصاب و روان در ادامه درباره علت تاثير رنگ‌ها گفت: امواج نوري حاصل از رنگ‌ها الگوي خاصي دارند که منجر به رفتارهاي خاص مي شود که در واقع در مغز به هنگام دريافت يک سري امواج با طول موج خاص، ايجاد يک حس و يا نياز به ارضاي حس خاص بروز مي‌کند.

دکتر علمداري ادامه داد: رنگ‌ها بر روي تونيسيته عضلاني اثر مي گذارند. براي مثال، رنگ قرمز سبب افزايش تونيسيته مي‌شود. در حالي که رنگ آبي با کاهش ضربان قلب و تونيسيته پايين عضلات، سبب حس آرامش در کودکان مي‌شود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.5165s, 18q