ارتقای سطح سلامت روانی سالمندان به وسیله مراقبت‌های صحیح پرستاری

۱۳۹۱/۱۰/۲۵ - ۱۴:۲۲ - کد خبر: 65051

سلامت نیوز : یک کارشناس ارشد پرستاری گفت: پرستاران می‌توانند از طریق ارائه صحیح مراقبت‌های پرستاری از جمله تشویق سالمندان به بیان احساسات و آموزش‌های لازم در خصوص پیری و مسائل مربوط به آن، زمینه را جهت ارتقای سلامت روانی در سالمندان فراهم سازند.

مژگان سهیلی در گفت وگو با ایسنا، گفت: از آنجا که سلامت روانی سالمندان یکی از مسائل و مشکلات بهداشتی در اکثر جوامع است، بنابراین شناخت نیازهای جسمی و روانی در سنین سالمندی از اهمیت زیادی برخوردار است. بحث سلامت روان به دلیل پرورش نسل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: اگرچه یک سوم از بیماران بستری در بیمارستان‌های روانی، اشخاصی هستند که از 45 سال بیشتر دارند، اما دوران سالمندی را می‌توان با داشتن زندگی سالم و مراقبت‌های ویژه به دورانی مطلوب و لذت بخش و توام با سلامتی تبدیل کرد.

سهیلی تصریح کرد: با توجه به روند رو به افزایش جمعیت سالمندی و از طرفی تاثیرات سالمندی بر سلامت جسمی و روحی آنها، توجه به حقوق و احترام به آنها و حمایت از آنان در چنین شرایطی می تواند سبب ایجاد اعتماد به نفس و آرامش روحی روانی در آنان شود.

این کارشناس ارشد پرستاری اظهار کرد: پرستاران می توانند از طریق ارائه صحیح مراقبت‌های پرستاری از جمله تشویق سالمندان به بیان احساسات و آموزش‌های لازم در خصوص پیری و مسائل مربوط به آن، برقراری ارتباط صمیمانه بین آنها و خانواده‌هایشان، تشویق سالمندان به خواندن نماز و دعا جهت کسب آرامش روحی، ترغیب آنها به پر کردن اوقات فراغتشان از طریق رفت و آمد با سایر اعضای فامیل یا انجام پیاده روی ساده، زمینه را جهت ارتقای سلامت روانی در سالمندان فراهم سازند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.8811s, 18q