سومین جشنواره ملی رسانه‌های سلامت برگزار می‌شود/27 اثر شایسته تقدیر شدند

۱۳۹۱/۱۰/۲۵ - ۱۴:۵۸ - کد خبر: 65062

سلامت نیوز : مراسم سومین جشنواره ملی رسانه‌های سلامت دوم بهمن ماه سال جاری در محل سالن همایش‌های رازی برگزار می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر فاطمه رخشانی، مدیر کل دفتر آموزش و ارتقای سلامت و دبیر سومین جشنواره ملی رسانه‌های سلامت با اعلام این خبر گفت: مراسم سومین جشنواره ملی رسانه های سلامت با حضور دست اندرکاران نظام سلامت کشور در سالن همایش‌های رازی برگزار می‌شود. در این جشنواره 2700 اثر ارسالی در سه مرحله غربالگری، میانی و پایانی در یک فرایند علمی و فنی و با همکاری دانشکده صدا و سیما مورد داوری جشنواره قرار گرفت و در نهایت 27 اثر شایسته تقدیر معرفی شدند.

دبیر سومین جشنواره ملی رسانه‌های سلامت افزود: در این دوره رشد محسوسی در تعداد آثار ارسالی به جشنواره نسبت به سال گذشته داشته‌ایم تا جایی که در برخی از محورها به دلیل استقبال بالا، تعداد داوران افزایش و فرایند داوری در راستای رعایت استانداردهای داوری طولانی‌تر شد.

رخشانی گفت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که حدود 70 درصد از شرکت کنندگان در محور رسانه‌های دیجیتال از بخش خصوصی و 30 درصد از بخش دولتی و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هستند. این عدد در محور رسانه‌های مکتوب دقیقا بالعکس است؛ به عبارتی رویکرد بخش خصوصی تمرکز بر رسانه‌های مدرن و دیجیتال و رویکرد دانشگاه‌ها کماکان رسانه‌های مکتوب و کاغذی است و این امر نیاز به فرهنگسازی و آموزش بیشتر به دست اندرکاران را تاکید می‌کند.

وی ارتقای سواد سلامت جامعه از طریق رسانه‌های تاثیرگذار، بسترسازی جهت تولید رسانه‌های مختلف سلامت، هم افزایی میان بخش دولتی و خصوصی، حمایت از بخش خصوصی و توسعه شرکت‌های دانش بنیان و فرهنگسازی تولید رسانه‌های دیجیتال و مدرن را از اهداف جشنواره ملی رسانه‌های سلامت برشمرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.51273s, 18q