ارایه راهکارهایی برای پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در محل کار

۱۳۹۱/۱۰/۲۵ - ۱۶:۱۵ - کد خبر: 65076
ارایه راهکارهایی برای پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در محل کار
سلامت نیوز : نتایج این مطالعه که به تازگی انجام شده است، نشان می دهد که 84 درصد از کارمندان در حین بیماری به سر کار می روند و حدود نیمی از آنها به دیگران نمی گویند که بیمارهستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ؛ این مطالعه نشان داد که دستگیره در مایکرویو، شیر آب و صفحه کلید رایانه کثیف ترین ابزاردر محل کار هستند.

کارمندان باید هر روز این بخش ها را در محل کار خود با یک ماده ضد عفونی کننده پاک کنند ویا پس از تماس دست های خود با محل هایی مانند دستگیره در یخچال ، در مایکرویو و دستگیره در که همه کارمندان با آنها در تماس هستند، آنها را بشویند.

شستن مرتب دست ها یکی دیگر از راهکارهای پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در محل کار است. لازم است کارمندان قبل از مصرف غذا ، بعد از مطالعه روزنامه و مجله ، بعد از استفاده از لوازم مشترک و پس از دست دادن به یکدیگر، دست های خود را بشویند.

باید دست ها را با صابون و آب گرم دست کم برای 20 ثانیه شست و شو داد.نوشیدن آب از دیگر راهکارها برای پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در محل کار است .

به منظور پیشگیری از کم آبی بدن که به همراه کمبود خواب و تنش موجب به خطر انداختن سیستم ایمنی بدن می شود کارمندان باید یک پارچ آب بر روی میز خود بگذارند و تا پایان وقت اداری آن را بنوشند .

مصرف ویتامین ها راهکار دیگری برای پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در محل کار است که برای این منظور لازم است کارمندان با یک پزشک مشورت کنند تا اندازه مناسب مصرف مکمل هایی مانند ویتامین C و یا ˈرویˈ را به آنها بگوید .

همچنین کارمندان باید در نظر داشته باشند تا صورت یکدیگر را در طول ساعات کاری لمس نکنند. دست زدن به چشم ها، بینی و دهان یکدیگر به میکروب ها این امکان را می دهد که مستقیما به فرد دیگر منتقل شوند و در سیستم ایمنی بدن افراد اختلال بیشتری ایجاد کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.76511s, 18q