ممنوعیت دو شغله بودن پزشکان؛ افزایش زیر میزی یا افزایش شغل

۱۳۹۱/۱۰/۲۶ - ۱۱:۱۱ - کد خبر: 65094
سلامت نیوز: نمایندگان مجلس قانونی را تصویب کردند که بر اساس آن، اشتغال همزمان پزشکان در بیمارستان های دولتی و خصوصی ممنوع می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرآنلاین، هرچند این طرح با واکنش برخی پزشکان حاضر در کمیسیون بهداشت و درمان مواجه شد اما مانع تصویب طرح ممنوعیت اشتغال همزمان پزشکان در بیمارستان های دولتی و خصوصی نشد. به موجب این طرح اشتغال همزمان کارکنان ستادی وزارتخانه های بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های وابسته، هیات رییسه دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کشور، روسای بیمارستان ها و شبکه های بهداشتی، کارکنان ستادی دانشگاه های علوم پزشکی خدمات بهداشتی و درمانی، ادارات کل سازمان های بیمه گر، تمام شاغلین در بخش بهداشت و درمان دستگاه ها و نهادهای عمومی در بخش خصوصی تحت هر عنوان اعم از رسمی، پیمانی، شرکتی، قراردادی، موردی، کارمزدی و ساعتی ممنوع است و متخلفان برابر این قانون مجازات می شوند.

دراین باره اظهار نظرهای مختلفی وجود دارد که عمدتا در موافقت با این طرح است. در جدول زیر برخی اظهار نظرها را می بینید؛
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
اگرتعرفه ودستمزد پزشکان مثل همه دنیا منطقی باشد پزشکان هم خودازاری ندارند چندجاکارکنند!گویانمایندگان از فیش حقوق همکارانشان بی خبرند!بااین دستمزدحتی نمی توان کرایه خانه پرداخت!
1.54696s, 19q