بيماري‌هاي قلبي از شايع‌ترين علل بي خوابي است

۱۳۸۶/۰۶/۰۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6518
بيماري‌هاي قلبي از شايع‌ترين علل بي خوابي است

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازروابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي ايران، از نظر روانپزشكان بيماري هايي كه با درد همراه هستند نظير (بيماري هاي قلبي،‌ريوي، آرتروز) بيماري هاي داخلي و جراحي بيماري رواني (اضطراب، افسردگي، استرس‌هاي زندگي روزمره) تغييرات محيطي (مسافرت، بستري در بيمارستان) و استفاده بيش از حد دارو از علل مهم بي خوابي هستند.
تحريك پذيري، فقدان تمركز، خستگي، عصبانيت، افت كاري و خواب آلودگي روزمره از عوارض مهم بي خوابي هستند كه در درازمدت و در صورت عدم درمان مي توانند باعث مشكلات رواني و بخصوص افسردگي در فرد شود.
در صورتي كه بي خوابي طولاني شود مراجعه به پزشك ضروري است و پزشك با معاينه و كسب اطلاعات كافي تلاش مي كند علت بي خوابي را برطرف كند و برحسب علت به درمان آن بپردازد به طور كلي رعايت اصول بهداشت خواب به تأمين و حفظ يك خواب خوب كمك مي كند.
خودداري از مصرف خودسرانه دارو، چاي، قهوه و سيگار، پرهيز از مصرف غذا و مايعات زياد در شب، پرهيز از خواب بعدازظهر، حفظ تناسب اندام و فيزيك بدن، خودداري از فعاليت‌هاي شغلي، تماشاي تلويزيون و كار با كامپيوتر در اطاق خواب از جمله اين اصول بهداشتي هستند.
وضعيت مناسب اطاق خواب از نظر نور، صدا، درجه حرارت، تشك و بالش مناسب نيز در خواب خوب مؤثر است.
مصرف داروهاي مختلف در دوره سالمندي و عدم تحرك فيزيكي كافي در طول روز از علل بسيار مهم بي‌خوابي شبانه سالمندان است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.39379s, 18q