هوای تهران امروز هم در شرایط ناسالم است

۱۳۹۱/۱۰/۲۷ - ۱۲:۳۲ - کد خبر: 65195
سلامت نیوز : مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: امروز هوای تهران با قرار گرفتن شاخص ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون روی عدد 131 در شرایط ناسالم قرار گرفت.

 یوسف رشیدی در گفتگو با مهر اظهار کرد: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاههای سنجش آلودگی هوای شهر تهران از میزان غلظت تمام آلاینده ها به غیر از آلاینده ازن نسبت به روز گذشته در همین ساعت کاسته شده است به این ترتیب میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون فراتر از حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا هم اکنون در شرایط ناسالم است.

به گفته وی، در حال حاضر در نمایشگر سنجش آلودگی، آلاینده منو اکسید کربن با 11 واحد کاهش  نسبت به روز گذشته روی عدد 38، دی اکسید گوگرد با 9 واحد کاهش نسبت به روز گذشته روی عدد 41، ذرات معلق کمتر از 10 میکرون با 7 واحد کاهش روی عدد81 و ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون با 8 واحد کاهش روی عدد 131 ایستاده است.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تصریح کرد: همچنین در حال حاضر آلاینده ازن با 2 واحد افزایش نسبت به روز گذشته روی عدد 20 قرار گرفته است.

رشیدی اظهار داشت: گزارش هواشناسی حاکی از آسمانی کمی ابری گاهی همراه با افزایش ابر و وزش باد و در ارتفاعات ابری همراه با بارش برف  است به این ترتیب انتظار می رود شاخص کیفیت هوا در شرایط ناسالم باقی بماند.

وی افزود: افزایش احتمال علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری قلبی و ریوی، مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماریهای قلبی، ریوی و افراد مسن از اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.7549s, 18q