مصرف کافئین با بروز بی‌اختیاری ادراری در مردان ارتباط دارد

۱۳۹۱/۱۰/۲۷ - ۱۶:۳۲ - کد خبر: 65233

سلامت نیوز : نتایج یک مطالعه نشان داده است مصرف مقدار کافئین موجود در دو فنجان قهوه می‌تواند با بروز بی‌اختیاری ادراری در مردان ارتباط داشته باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر «آلاین مارک لند» نویسنده اصلی این مطالعه در دانشگاه آلاباما در این باره می‌گوید: این یافته باید مورد توجه قرار بگیرد و افرادی که مشکل بی‌اختیاری ادراری دارند باید الگوی مصرف مواد کافئین‌دار در برنامه غذایی روزانه خود را تغییر دهند.

مارک لند متذکر شد: هر چند این مطالعه ثابت نمی‌کند که کافئین موجب بی‌اختیاری ادراری می‌شود اما مردانی که در طول این مطالعه کافئین مصرف کرده بودند، بیشتر از مردانی که کافئین استفاده نکرده بودند، با این مشکل مواجه شدند.

به گفته کارشناسان بهداشتی این دانشگاه، تاکنون مطالعات بسیاری انجام شده که ارتباط بین کافئین را با بی‌اختیاری ادراری در زنان نشان داده اما درباره احتمال وجود همین رابطه در مردان نیز اطلاعات اندکی موجود است. اما در مطالعه جدید تاثیر مصرف کافئین روی بی‌اختیاری ادراری در مردان نیز آزمایش شد.

این یافته حاصل مطالعه و آزمایش روی حدود 4000 شرکت‌ کننده مرد است که بین سال‌های 2005 تا 2008 در یک تحقیق ملی سلامت حضور داشته‌اند.

شرح این آزمایشات در مجله "اورولوژی" منتشر شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.53219s, 18q