بیشتر درمان‌های شانه در ایران موفقیت‌آمیز است

۱۳۹۱/۱۰/۲۹ - ۱۵:۲۷ - کد خبر: 65328
سلامت نیوز:‌ یک فوق تخصص آرتروسکوپی جراحی شانه و زانو گفت: پس از مشکلات ستون فقرات و زانو، مشکلات مربوط به شانه شایع‌ترین مشکلی است که بیماران جهت درمان آن به پزشکان ارتوپدی مراجعه می‌کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا اصلانی اظهار کرد: برخی مشکلات مربوط به شانه، ضایعات شغلی هستند و شاغلانی که مجبورند دست خود را بالا نگه دارند مانند آرایشگری، ممکن است دچار این مشکلات شوند. گاهی در ورزشکاران حرفه‌ای نیز به دلیل صدمه به شانه مشکلاتی ایجاد می‌شود.

وی افزود: ضایعات مربوط به دردهای شانه و سندرم گیرافتادگی شانه بیشتر در دهه سوم و چهارم زندگی مشاهده می‌شود. برخی ضایعات مادرزادی شانه نیز مشاهده می‌شود که بسیار نادر است و امروز مورد بحث نیست.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در حال حاضر همه کارهای درمانی شانه در ایران انجام می‌شود و بیشتر درمان‌ها نیز موفقیت‌آمیز است.

وی ادامه داد: با این وجود، با توجه به تغییرات نرخ ارز متاسفانه قیمت تجهیزات به شدت افزایش یافته است و به همین دلیل بیماران گاه می‌خواهند که درمان‌های قدیمی برای آن‌ها انجام شود که هزینه کمتری دارد.

این فوق تخصص آرتروسکوپی جراحی شانه و زانو گفت: تجهیزات گران‌تر شده و همین هزینه‌ها و کمک کم بیمه‌ها موجب مشکلاتی برای ما و مردم شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.94821s, 18q