واکسن آنفلوآنزای خوکی در تشدید خطر سقط جنین بی‌تاثیر است

۱۳۹۱/۱۰/۳۰ - ۱۶:۲۴ - کد خبر: 65431

سلامت نیوز : نتایج یک مطالعه نشان داد: این باور که تزریق واکسن آنفلوآنزای خوکی به زنان نروژی در سال 2009 میلادی خطر سقط جنین را در این زنان افزایش داده، کاملا اشتباه و بی اساس است و این واکسن هیچ تاثیری در افزایش خطر سقط جنین ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ این مطالعه اخیرا در مجله طب نیوانگلند منتشر شده است.

آنفلوآنزای خوکی نوعی بیماری تنفسی فوق‌العاده واگیردار است که ویروس آن از طریق تماس مستقیم و غیرمستقیم منتقل می‌شود. علائم این بیماری شباهت بسیاری با آنفلوآنزای فصلی معمولی دارد و تشخیص آن اغلب صورت نمی‌گیرد مگر اینکه متخصصان به طور خاص در جستجوی آن باشند و با آزمایشات ویژه‌ای بتوانند نوع ویروس را مشخص نمایند.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، حدود چند سال پیش که ویروس آنفلوآنزای خوکی به اوج فعالیت خود رسید، دولت نروژ به تمام زنان باردار تاکید کرد که واکسن این بیماری را تزریق کنند، اما بسیاری از کارشناسان بهداشتی در آن زمان معتقد بودند که این واکسن ممکن است خطر سقط جنین را تشدید کند. این اظهارات زنان باردار را نگران ساخت تا جایی که بسیاری از آنها از واکسیناسیون امتناع کردند. اما نتایج مطالعه اخیری که در این کشور انجام شد نشان داد که این واکسن برای مادران باردار خطری از این جهت ندارد.

دکتر «کامیلا استولتن برگ» مدیر کل انستیتو سلامت عمومی نروژ در این رابطه متذکر شد: نروژ از جمله معدود کشورهایی است که شانس مطالعه روی این قبیل موارد پزشکی را دارد چون از صحت بالای ثبت سوابق بهداشتی بهره مند است. این موارد ثبت شده که در مطالعات فوق مورد استفاده قرار گرفته‌اند شامل اطلاعاتی درباره بارداری و واکسیناسیون همگانی بوده‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.2182s, 18q