برای اغلب سردردهای اولیه درمانهای جدید و مدرن ابداع شده است

۱۳۹۱/۱۰/۳۰ - ۱۶:۲۷ - کد خبر: 65438

سلامت نیوز : یک متخصص مغز و اعصاب گفت: برای بیشتر سردردهای اولیه مانند میگرن یا سردردهای تنشی و عصبی درمانهای جدید و مدرن ابداع شده است.

دکتر سید مسعود نبوی فلوشیپ ام اس و نوروایمونولوژیست در گفت وگو با ایسنا ، گفت: گاهی در مواجهه با سردرد مشکلاتی مانند مشکلات تشخیصی و گاهی مشکلات درمانی و هردو وجود دارد، در مواجهه با چنین مواردی لازم است که مشاوره‌های دقیق و همفکری داشته باشیم. سردردها به دو گروه عمده اولیه و سردردهای ثانویه تقسیم می شوند، سردردهای اولیه شایع تر بوده و در برخی موارد در درمان آنها با چالشهایی مواجه هستیم.

وی افزود: در نوع سردردهای اولیه مانند سردردهای میگرنی و تنشی و عصبی مسایل ژنتیکی به همراه فاکتورهای تشدید کننده محیطی دخیل هستند که نمادی از یک اختلال دیگر در مغز و یا ساختمانهای سر و صورت و جمجمه هستند که سردرد به عنوان یک تظاهر شایع و یا یکی از علایم آنها است.

نبوی تصریح کرد: سردردهای ثانویه ناشی از اختلالات عروقی، برخی بیماریهای سیستمیک مانند تومورها، عفونت ها و برخی بیماری‌های غیرشایع دیگر بروز می کند که معمولا چالشهایی برای تشخیص در این نوع سردردها وجود دارد و از نظر بالینی مانند سردردهای اولیه هستند که اشتباهات تشخیصی زیادی ایجاد می‌کند.

این متخصص مغز و اعصاب اظهار کرد: برای بیشتر سردردهای اولیه مانند میگرن یا سردردهای تنشی و عصبی درمانهای جدید و مدرن ابداع شده است و حتی روشهای غیر دارویی مانند بلوک های عصبی، تزریق دیسپورت، تزریق یا تحریک عصب و روشهای مختلفی مانند نوروفیدبک یا بایوفیدبک و روشهای طب سنتی نیز استفاده می شود. ولی برخی سردردهای ثانویه با توجه به علت به وجود آورنده درمان سخت و چالش برانگیز دارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.42178s, 18q