تدوین نظام مراقبتی جامع معلولان

۱۳۹۱/۱۱/۰۱ - ۱۵:۳۷ - کد خبر: 65519
سلامت نیوز : معاون درمان وزیر بهداشت ضمن اعلام تدوین نظام مراقبتی جامع معلولان اظهار کرد: مساله‌ای که به صورت جدی به آن پرداخته‌ایم برنامه جامع پیشگیری است که در طرح ریزی در اجرای آن از وزارت راه و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز کمک خواسته‌ایم زیرا عمده ترین علت منجر به معلولیت حوادث ترافیکی است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر سید حسن امامی رضوی، در نشست خبری نخستین جشنواره حمایت طلبی و پیشگیری از ضایعات نخاعی ناشی از حوادث در چهارمین کنگره ملی ضایعات نخاعی که از 25 تا 27 بهمن ماه سال جاری در مرکز همایش‌های رازی برگزار می‌شود، عنوان کرد: پیشگیری هدف عمده برگزاری این کنگره است که امروز به صورت جدی مطرح است.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود 70 هزار معلول ضایعات نخاعی در کشور زندگی می‌کنند.

معاون درمان وزیر بهداشت ضمن اعلام تدوین نظام مراقبتی جامع معلولان اظهار کرد: مساله‌ای که به صورت جدی به آن پرداخته‌ایم برنامه جامع پیشگیری است که در طرح ریزی در اجرای آن از وزارت راه و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز کمک خواسته‌ایم زیرا عمده ترین علت منجر به معلولیت حوادث ترافیکی است.

امامی رضوی با بیان اینکه معلولان دچار مشکلات بسیاری در زندگی شده و برای خانواده خود نیز دغدغه ایجاد می‌کنند، اظهار کرد: بنابراین پیشگیری برای ما بسیار مهم است. پس از حوادث ناشی از تصادفات حوادث ناشی از کار نظیر سقوط از بلندی‌ها را داریم که آنها هم در نهایت ممکن است به بروز ضایعات نخاعی ختم شود. امیدواریم با برگزاری این کنگره مسیر برای آگاه سازی و اطلاع سازی مردم هموار شود.

رئیس شبکه ملی ضایعات نخاعی کشور ضمن تاکید بر اینکه لازم است مراقبت از معلولان ضایعات نخاعی و ایمنی آنها در سرلوحه برنامه‌ها قرار بگیرد، اظهار کرد: با وجود آموزش‌ها و آگاهی دهی به مردم شاهد میزان ابتلای کمتری خواهیم بود.

معاون درمان وزیر بهداشت در ادامه درباره مشکلات اقتصادی پیش روی بیمارستان‌های تروما اظهار کرد: طی چند ماه گذشته به کمک بیمه مرکزی بخش قابل توجهی از مطالبات پرداخت شده و حرکت خوبی در این زمینه صورت پذیرفته است اما هنوز بدهی سازمان‌های بیمه‌گر به بیمارستان‌های تروما باقی است و امید است که هرچه زودتر آن را جبران کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.20501s, 18q