مراجعه سالانه بیش از 40 هزارتن به مراکز توانبخشی هلال‌احمر

۱۳۹۱/۱۱/۰۱ - ۱۵:۴۲ - کد خبر: 65527
سلامت نیوز : معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال‌احمر با بیان اینکه در حال حاضر 78 مرکز توانبخشی مشغول ارائه خدمات به گروه هدف خود از جمله معلولان ضایعه نخاعی هستند گفت: میزان مراجعه سالانه به مراکز توانبخشی به بیش از 40 هزار تن می‌رسد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر عبدالرضا شاه‌رضایی در نشست خبری نخستین جشنواره حمایت طلبی و پیشگیری از ضایعات نخاعی ناشی از حوادث و چهارمین کنگره ملی ضایعات نخاعی که از تاریخ 25 تا 27 بهمن ماه سال جاری در مرکز همایش‌های رازی برگزار می‌شود، گفت: ایجاد شبکه ملی ضایعات نخاعی کشور زمینه را برای انجام اقدامات هماهنگ در زمینه پیشگیری، درمان و توانبخشی معلولان ضایعه نخاعی فراهم می‌کند.

وی در ادامه به ارائه گزارشی پیرامون عملکرد جمعیت هلال‌احمر در حیطه توانبخشی معلولان ضایعات نخاعی پرداخت و گفت: هلال‌احمر از زمان آغاز فعالیت خود خدماتی را به معلولان جسمی و حرکتی ارائه کرده و همواره سعی کرده است با هماهنگی که با سایر بخش‌ها و نهادها دارد فعالیت‌ خود را در این خصوص گسترش داده و آنها را به روز کند.

شاه‌رضایی اضافه‌کرد: در همین راستا کارگروهی در جمعیت هلال‌احمرتشکیل شده است که به طور ویژه به بررسی مسائل مربوط به این گروه می‌پردازد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر اینکه حمل صحیح مصدومان در هنگام حوادث مورد توجه ویژه این جمعیت قرار دارد، اظهارکرد: در حال حاضر امدادگران در بیش از 350 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای و 48 پایگاه امداد کوهستانی مشغول فعالیت هستند که همگی آنان آموزش لازم را برای کمک به مصدومان دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه قطعا حمل صحیح مصدوم پس از بروز حادثه می‌تواند نقش موثری را در پیشگیری از بروز حادثه یا عود آسیب ایفا کند، اظهارکرد: چه بسا اگر حمل مصدوم به صورت صحیح و علمی صورت نپذیرد بر شدت ضایعه افزوده شود.

شاه‌رضایی با بیان اینکه علاوه بر آموزش تخصصی به امدادگران در رابطه با کمک‌های اولیه و حمل صحیح مصدومان، آموزش همگانی را نیز در اولویت‌های کاری خود قرار داده‌ایم عنوان کرد: بالغ بر یک میلیون و 500 هزار تن عضو کانون‌های مربوط به جمعیت هلال‌احمر هستند که به آنان نیز در بدو ورود آموزش‌های لازم داده می‌شود.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه در این میان از تجهیز پایگاه‌ها و امکانات پزشکی نیز غافل نبوده‌ایم عنوان‌کرد: در حال حاضر 78 مرکز توانبخشی مشغول ارائه خدمات به گروه هدف خود از جمله معلولان ضایعه نخاعی هستند و به واحدهای مختلف از جمله کاردرمانی، فیزیوتراپی و ارتوپدی فنی مراجعه می‌کنند.

وی اضافه کرد: میزان مراجعه سالانه به مراکز توانبخشی به بیش از 40 هزار تن می‌رسد.

افتتاح بیمارستان تخصصی توانبخشی تا پایان امسال

شاه‌رضایی در ادامه از راه‌اندازی یک بیمارستان تخصصی توانبخشی (با عنوان نورافشار) تا پایان امسال خبر داد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.63929s, 18q