متن اعتراض دکتر معین به رد صلاحیت ها:

داوری ناعادلانه،غیر قانونی و ناسازگار با معیارهای علمی و حرفه ای،سد راه حضور آزادانه جامعه پزشکی درانتخابات است

۱۳۹۱/۱۱/۰۲ - ۱۲:۵۱ - کد خبر: 65564
داوری ناعادلانه،غیر قانونی و ناسازگار با معیارهای علمی و حرفه ای،سد راه حضور آزادانه جامعه پزشکی درانتخابات است
سلامت نیوز : دکتر مصطفی معین عضو شورای عالی نظام پزشکی ، رد صلاحیت عده ای از چهره های شاخص علمی و متعهد جامعه پزشکی را رویدادی نگران کننده و هشدار دهنده دانست و تاکید کرد:«امیدوارم مراکز مؤثر و تصمیم گیرنده با درک ضرورت پرهیز از سیاست زدگی ، تنگ نظری و توطئه اندیشی در برخورد با مسائل علمی و تخصصی و امر سلامت شهروندان ، راه دیگری را در این شرایط بگشایند و جامعه پزشکی ایران را از انتخاباتی مشروع و مقبول که می تواند نمای کوچکی از آینده پیش روی کشور باشد، محروم نسازند.»
به گزارش سلامت نیوز در ادامه متن کامل اعتراضیه دکتر معین به عدم تایید صلاحیت چهره های شاخص جامعه پزشکی کشور می آید:
             
بسم الله الرحمن الرحیم
این روزها و در آستانه انتخابات سراسری نظام پزشکی، با رد صلاحیت گسترده چهره های شاخص علمی و متعهد جامعه پزشکی در تهران و سایر شهرها که از پیشینه ممتاز و اعتبار شایسته اجتماعی در دفاع از حق و حقیقت و تلاش برای اعتلای نام ایران و اسلام برخوردارند ، رویدادی نگران کننده و هشدار دهنده به وقوع پیوست.
بی تردید این داوری ناعادلانه، غیر قانونی و ناسازگار با موازین و معیارهای علمی و حرفه ای در سطوح ملی و جهانی ، در برگزاری انتخاباتی مشروع و مقبول صنفی و حرفه ای بیشترین اختلال ها را به وجود می آورد و راه را بر حضور و مشارکت فعالانه و آزادانه جامعه پزشکی کشور در انتخابات پیش رو سد می نماید.
زمینه ها و پیامدهای این اقدام دور از حکمت ، اخلاق ، عقلانیت و تدبیر را باید فراتر از مسائل روزمره و آتی یک حوزه تخصصی و حرفه ای در ابعاد گسترده تر و فراگیر ملی دید.
 این اقدام در تداوم رویکردهای نادرست ، غیر واقع بینانه و توطئه اندیشانه نسبت به نهادهای مدنی و تشکل های صنفی و تخصصی و عدم رعایت حقوق شهروندی نه تنها در حوزه پزشکی بلکه در سطح عموم مردم و در جهت محدودیت همه شهروندان از حق برخورداری از خدمات مطلوب پزشکی در زمینه دارو و درمان و هزینه های کمرشکن آن سمت و سویی نگران کننده یافته است.
بی توجهی به شأن و جایگاه والای طب و قدرناشناسی از خدمات ارزشمند پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان و سایر کادرهای پزشکی و پیراپزشکی معنای این مداخله نسنجیده در حق تعیین سرنوشت این صنف و طبقه فرهیخته کشور است. بی تردید اقدامات مداخله گرایانه غیرعلمی و غیرمدنی از این دست دال بر عدم باور به نقش محوری "انسان و جامعه سالم در توسعه و پیشرفت کشور" و عدم سرمایه گذاری متناسب در نظام سلامت است که جز نگرانی برای آینده این مرزوبوم اثری به دنبال نخواهد نداشت.
امیدوارم مراکز مؤثر و تصمیم گیرنده با درک ضرورت پرهیز از سیاست زدگی ، تنگ نظری و توطئه اندیشی در برخورد با مسائل علمی و تخصصی و امر سلامت شهروندان ، راه دیگری را در این شرایط بگشایند و جامعه پزشکی ایران را از انتخاباتی مشروع و مقبول که می تواند نمای کوچکی از آینده پیش روی کشور باشد، محروم نسازند.

"انّ العزة ... جمیعاً هو السمیع العلیم"

دکتر مصطفی معین
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و
عضو شورای عالی نظام پزشکی        

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.04829s, 18q