302 پروژه بهداشتي درماني در كشور افتتاح مي‌شود

۱۳۸۶/۰۶/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6557
302 پروژه بهداشتي درماني در كشور افتتاح مي‌شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومي وزارت بهداشت، اين پروژه‌ها شامل 65 مركز بهداشتي درماني، 98 خانه بهداشت، 57 مورد تجهيز و تكميل بخش‌هاي بيمارستاني، 8 آزمايشگاه، 3 درمانگاه، 12 مورد تكميل و تجهيز دانشكده، 4 مورد تجهيز و ساخت كلينيك، 14 مورد احداث خانه پزشك، 36 مورد ايجاد و راه اندازي اورژانس و 5 مورد راه اندازي بيمارستان است كه در مجموع هزينه ساخت و افتتاح پروژه‌هاي مذكور 467 ميليارد و 14 ميليون و 77 هزار و 986 ريال مي‌باشد.

دكتر لنكراني همزمان با آغاز هفته دولت با حضور در كنگره بوعلي و بزرگداشت روز پزشك در همدان، مركز مديريت حوادث و فوريتهاي پزشك اين شهر را كه با هزينه 500 ميليون ريال ساخته شده افتتاح كرد.

گفتني است، چهار پايگاه جاده‌يي و يك اورژانس بيمارستان نيز در هفته دولت در اين استان افتتاح مي‌شود.

در راستاي برنامه هاي هفته دولت، وزير بهداشت در روز پنجم شهريور طي سفري به استان لرستان پروژه‌هاي بهداشتي درماني اين استان را كه شامل دانشكده‌هاي پزشكي، پرستاري و مامايي و كلنگ زني دانشكده بهداشت و پيراپزشكي است، افتتاح خواهد كرد.

وي همچنين در روز دوم شهريور ضمن حضور در بندرعباس، در آغاز احداث بزرگترين اورژانس جنوب كشور در اين شهر شركت مي‌كند كه اين اورژانس معادل يك بيمارستان 32 تختخوابي است و 20 ميليارد ريال اعتبار صرف هزينه آن شده است. همچنين افتتاح دو مركز تحقيقات بيماريهاي گرمسيري و عفوني و مركز تحقيقات علوم باليني و افتتاح اورژانس رودان و سخنراني در نماز جمعه اين شهر جزو برنامه‌هاي وزير بهداشت در اين استان است.

دكتر لنكراني به عنوان وزير معين اين استان نيز براي بررسي نتايج سفرهاي استاني هيات دولت در بندرعباس حضور خواهد داشت.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.07082s, 18q