هر بيمار مرگ مغزي مي‌تواند نجات‌بخش 13 بيمار نيازمند عضو باشد

۱۳۸۶/۰۶/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6559
هر بيمار مرگ مغزي مي‌تواند نجات‌بخش 13 بيمار نيازمند عضو باشد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر زالي در حاشيه مراسم روز پزشك به خبرنگاران گفت: به موجب اين تفاهم نامه تسهيلات لازم براي آموزش و بسيج جامعه پزشكي به صورت پكيج‌هاي آموزشي در اختيار اعضاي جامعه پزشكي قرار مي‌گيرد.


وي بيمارستان مسيح دانشوري را از مراكز فعال تامين اعضا برشمرد و ادامه داد: اين مركز كارت اهدا عضو را به صورت رايگان در اختيار داوطلبان اهدا عضو قرار مي‌دهد.


رييس دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي با بيان اين كه با مشاركت و مساعدت معاونت اجرايي رييس جمهور يك ميليارد تومان براي تشكيل بانك اعضا با استانداردهاي نوين هزينه مي‌شود، افزود: به ازاي هر بيمار مبتلا به مرگ مغزي 13 بيمار مي‌تواند از پيوند اعضا بهره مند شوند.


زالي ميزان پيوند اعضا را در كشور حيرت انگيز و بي رقيب در منطقه عنوان كرد و در ادامه با اشاره به انجام 25 هزار پيوند كليه در كشور يادآور شد: ايران در زمينه پيوند كليه به شيوه لاپاراسكوپي حائز مقام سوم در جهان است.


وي به اعزام تيمي از دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي به كشور يمن براي آموزش پيوند قرنيه اشاره كرد و گفت: دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي با حفظ و صيانت از حقوق مردم ايران آمادگي پيوند اعضا در منطقه را دارد.


زالي در پايان يادآور شد: براي حفظ حقوق ايرانيان، دهنده عضو به نيازمندان خارجي بايد از همان كشور تامين شود و تاكنون چندين پيوند از كشور آذربايجان،‌كويت، افغانستان و عربستان با حفظ شرايط در ايران به انجام رسيده است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.07268s, 18q