ليزر روش مناسبي براي درمان واريس نيست

۱۳۸۶/۰۶/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6560
ليزر روش مناسبي براي درمان واريس نيست

دکتر ايرج خسرونيا در گفت‌وگو با ایسنا افزود: واريس بيماري است که در آن عروق وريدي دچار اختلال مي‌شوند، به طوري که جدار رگ‌ها و يا دريچه‌ رگ‌هاي وريدي آسيب خواهند ديد. اين اختلال غالبا در ساق پاي افراد رخ مي‌دهد اما به ندرت مي‌تواند در معده و مري افراد هم به وجود آيد که علت آن اغلب عارضه کبدي است.

وي با رد درمان واريس به وسيله ليزر گفت: ليزر در درمان واريس روش قطعي نخواهد بود چرا که در واريس تعداد زيادي از رگ‌ها دچار مشکل مي شوند؛ در حالي که ليزر تنها قابليت درمان يک رگ را دارد. همچنين در موارد ديگر اين بيماري احتمال اختلال رگ عمقي وجود دارد که با ليزر نمي توان آن را درمان کرد.

دکتر خسرونيا، درمان با ليزر را روشي صرفا تبليغاتي عنوان کرد و در رابطه با درمان واريس گفت: با استفاده از سونوگرافي مي‌توان اين بيماري را تشخيص داد و با استفاده از جوراب‌هاي واريس و ورزش‌هاي معمول و دستورات مبني بر تغييرعادات روزانه مي‌توان آن را تا حد زيادي کنترل كرد.

وي در ادامه به ايسنا گفت: در بيماري واريس بيشترين مشکل، درد ساق پاي بيمار است و در بعضي موارد عارضه لخته شدن خون مي‌تواند به آمبولي ريه منجر شود که از عوارض خطرناک اين بيماري است.

رييس انجمن پزشکان داخلي در رابطه با پيشگيري از ابتلا به واريس توصيه کرد: بهتر است افراد از آويزان ماندن پاهاي خود جلوگيري کرده و در پروازها و مسافرت‌هاي طولاني که در حالت نشسته قرار دارند، هر از چند گاهي از جاي خود بلند شده و اندکي قدم بزنند همچنين افراد بايد در طول روز پاهاي خود را براي مدتي بالاتر از سطح بدن قرار دهند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
سپیده
من فردا قراره واریس پامو لیزذ کنممشکل من فقط مربوط به 1وریده لطفا در مورد چگونگی این عمل و اقدامات بعدش بمن توضیح بدین درد داره؟
حامد
سلام.من واسه درمان واریسم به دکترمراجعه کردم اما گفتن دیر اقدام کردم و دیگه نمیشه درمان کرد.لطف کنید منو راهنماییی کنید چی کنم؟
3.92429s, 20q