کاهش وزن، واکنش طبیعی بدن برای دفع انگل‌های روده‌ای است

۱۳۹۱/۱۱/۰۲ - ۱۶:۱۰ - کد خبر: 65608
سلامت نیوز : در یک مطالعه جدید معلوم شد کاهش وزن نقش مهمی در واکنش بدن برای دفع کرم‌های روده‌ای ایفا می‌کند.کارشناسان بهداشتی در دانشگاه منچستر در بررسی‌های اخیر خود به وجود این ارتباط پی برده‌اند و نتایج این مطالعات را در مجله تخصصی «پلوس پاتوژنز» منتشر کردند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ در یک مطالعه قبلی معلوم شد که روش درمانی tribendimidine برای معالجه عفونت‌های حاصل از کرم روده موثر و بی‌خطر است.

نتایج آزمایش‌های جدید نشان می‌دهد که سیستم دفاعی بدن به طور خودکار مسیرهای طبیعی تغذیه انگل‌های روده‌ای را شناسایی کرده و مورد هدف قرار می‌دهد و پیامد این واکنش دفاعی طبیعی روی بدن، کاهش وزن است. مکانیزم دفاعی بدن مسیر مشخص و مناسبی را که راه تغذیه انگل است مورد حمله قرار داده و در نتیجه به دفع انگل کمک می‌کند.

به گفته کارشناسان بهداشتی،‌ حدود 25 درصد مردم در سراسر جهان به انگل‌های روده‌ای – معده‌ای آلوده هستند. معمولا این قبیل عفونت‌ها منجر به کاهش اشتها و در نتیجه کاهش وزن در فرد مبتلا می‌شوند. پیش از این پزشکان علت این تغییرات اشتهایی و وزنی را در افراد مبتلا به انگل نمی‌دانستند. اما این بار کارشناسان دانشگاه منچستر با بررسی سیستم ایمنی بدن موشها نحوه واکنش دفاعی بدن برای دفع انگل را شناسایی کرده‌اند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.33467s, 18q