وضعیت شیوع آنفلوآنزای فصلی در ایالات متحده وخیم‌تر شده است

۱۳۹۱/۱۱/۰۲ - ۱۶:۱۷ - کد خبر: 65614

سلامت نیوز : مرکز کنترل پیشگیری امراض آمریکا در گزارش جدیدی اعلام کرد: وضعیت شیوع آنفلوآنزای فصلی در سراسر ایالات متحده وخیم‌تر شده و در این میان سالمندان و کودکان تاکنون بیشترین آسیب را از این بیماری ویروسی دیده‌اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ آمار رسمی این مرکز نشان می‌دهد که تاکنون 29 کودک در آمریکا بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فصلی جان خود را از دست داده‌اند.

تام فریدمن، رییس مرکز کنترل و پیشگری امراض آمریکا در این رابطه اظهار داشت: با توجه به این که آمریکا هنوز از نظر فصل شیوع این بیماری در نیمه راه است لذا پیش بینی می‌شود که طی هفته‌های آتی اوضاع از این هم وخیم‌تر شود چون افرادی که به آنفلوآنزای فصلی مبتلا می‌شوند، علائم بیماری در آنها به سرعت و شدیدا پیشرفت می‌کند.

وی افزود: ما پییش بینی می‌کنیم که هم آمار بیماران بستری شده در بیمارستان‌ها بر اثر ابتلا به این آنفلوآنزا و هم تعداد مرگ و میر مبتلایان به آن طی روزهای آینده افزایش پیدا کند.

آمار این مرکز حاکیست، ظرف یک هفته گذشته، تعداد ایالت‌هایی که شاهد فعالیت بالای آنفلوآنزای فصلی بوده‌اند از 24 ایالت به 30 ایالت افزایش یافته و بیش از 5000 نفر به دلیل شدت علائم بیماری، بستری شده‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.34547s, 18q