نظام ارائه‌کننده خدمات سلامت عادلانه باشد

۱۳۹۱/۱۱/۰۳ - ۱۶:۱۷ - کد خبر: 65715
سلامت نیوز : معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه نیازمند پاسخگویی و کارایی در نظام سلامت هستیم، عنوان کرد: مردم بایستی زمانی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند، پاسخ مناسب دریافت کنند، علاوه بر این بایستی نظام ارائه‌ کننده خدمات سلامت عادلانه باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر سید حسن امامی رضوی در نشست خبری که به مناسبت برگزاری دومین جشنواره کشوری و کنگره علمی حاکمیت بالینی در روزهای هفتم و هشتم بهمن ماه ترتیب داده شده بود، با بیان اینکه در طول سه تا چهار سال گذشته اقدامات جدی در خصوص ارتقای کیفیت خدمات بیمارستانی صورت پذیرفته است، عنوان کرد: مفاهیم زیرساخت‌های ارتقای کیفیت را اعلام و در سیستم‌های اجرایی ارائه کننده خدماتمان، به تفاهم رسیده و مفاد آن را مستقر کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در جشنواره جاری از برترین‌های حاکمیت بالینی تقدیر خواهد شد، عنوان کرد: امسال تعداد بیمارستان‌هایی که مورد تقدیر قرار می‌گیرند، محدودتر شده است، زیرا به تدریج نظام ارزیابی مرحله‌بندی شده، نگاه ما به شاخص‌های انتخابی جدی‌تر و امتیازبندی‌ به بیمارستان‌هایی که شاخص‌های هفت گانه نظام حاکمیت بالینی مستقر ساخته‌اند، دقیق‌تر شده است.

معاون درمان وزیر بهداشت اضافه کرد: در حال حاضر همه بیمارستان‌های کشور، دفاتر حاکمیت بالینی راه‌اندازی کرده‌اند، ولی عملکرد آنها با یکدیگر متفاوت است و تنها بیمارستان‌هایی حائز دریافت لوح برتر حاکمیت بالینی خواهند شد که حرکت‌های خوبی در راستای ارتقای کیفیت خدمات بیمارستانی برداشته باشند.

امامی رضوی ضمن تاکید بر اینکه هدف اساسی ما ارائه خدمات مناسب، با کیفیت و کارآمد درمانی به مردم است، گفت: کسب رضایتمندی مناسب بیماران برای تمام بیمارستان‌ها حائز اهمیت است. لازم است خدمات ارائه شده به مردم، ایمن بوده، عارضه‌دار نباشد و باعث بهبود وضعیت آنها شود.

بیمارستان متنوع‌ترین سازمان ارائه‌کننده خدمات است

وی با اشاره به اینکه خدمات جامعی در بیمارستا‌ن‌ها ارائه می‌شود، اظهار کرد: بیمارستان متنوع‌ترین سازمان ارائه‌کننده خدمات است، به گونه‌ای که شمار مشاغل ویژه و تخصصی در بیمارستان به 40 تا 50 مورد می‌رسد.

بایستی نظام ارائه‌کننده خدمات سلامت عادلانه باشد

معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه نیازمند پاسخگویی و کارایی در نظام سلامت هستیم، عنوان کرد: مردم بایستی زمانی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند، پاسخ مناسب دریافت کنند، علاوه بر این بایستی نظام ارائه‌کننده خدمات سلامت عادلانه باشد.

امامی رضوی در ادامه با اشاره به اینکه برنامه شش ماهه اعتباربخشی از اول دی ماه در بیمارستان‌های کشور شروع شده است، گفت: شاخص‌های اعتباربخشی در تمام بیمارستان‌های دانشگاهی، خصوصی، تامین اجتماعی و بیمارستان‌های وابسته به نهادها و ارگان‌ها، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: نظام حاکمیت بالینی، به عنوان زیرساخت مهم نظام اعتباربخشی در بیمارستان‌ها که یک نظام ارزیابی بیرونی است، مد نظر قرار دارد. امید است استقرار نظام اعتباربخشی و حاکمیت بالینی بتواند در ارتقای کیفیت خدمات بیمارستانی موثر واقع شده و رضایت‌مندی مردم را ارتقا بدهد.

وزارت بهداشت هیچ بیمارستان خاصی را به مردم توصیه نمی‌کند

معاون درمان وزیر بهداشت در این نشست خبری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا وزارت بهداشت در نهایت بیمارستان‌های ویژه را معرفی و به مردم توصیه خواهد کرد، عنوان کرد: نه تنها در ایران که در هیچ کجای ایران، وزارت بهداشت بیمارستان خاصی را به مردم توصیه نمی‌کند، بلکه این کیفیت ارائه خدمت است که مردم را به سمت یک بیمارستان خاص هدایت خواهد کرد.

امامی رضوی افزود: البته خود بیمارستان‌های برتر که لوح‌های کیفیت یک ساله دریافت می‌کنند، می‌توانند از این عنوان استفاده کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.36636s, 18q