آموزش بهداشت دهان و دندان کودکان شهرستان جم

۱۳۹۱/۱۱/۰۴ - ۱۶:۲۶ - کد خبر: 65803

سلامت نیوز : مهناز ترکمن در نشست مسئولان بهداشت و درمان اظهار داشت: توجه به بهداشت و درمان شهروندان امر بسیار مهمی است که همه باید مورد توجه قرار دهیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی ادامه داد: بهداشت کودکان و نونهالان اهمیت بیشتری دارد و باید از سنین پایین دقت لازم را بر روی مسایل بهداشتی به ویژه بهداشت دهان و دندان داشته باشیم.

رئیس دندانپزشکی بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر از آموزش بهداشت دهان و دندان کودکان شهرستان جم خبر داد و خاطرنشان کرد: تعداد 570 نفر از کودکان حاضر در مهدکودک‌ها و مدارس پیش‌دبستانی شهرک‌های مسکونی وزارت نفت در شهرستان جم (شهرک توحید، شهرک شهید تندگویان) تحت آموزش‌های مربوط به بهداشت و دهان و دندان قرار گرفتند.

ترکمن تصریح کرد: در این مرحله از ارائه آموزش‌های تئوری و عملی مرتبط با بهداشت و دهان و دندان، کودکان حاضر در مهدکودک‌های شهرک توحید، ستارگان شهید تندگویان و فرشتگان پارس جنوبی و مهد قرآن شهرک توحید، با مباحث مربوط به بهداشت دهان و دندان آشنا شدند.

وی عنوان کرد: همچنین ارائه لوح فشرده حاوی «نمایش تصویری با موضوع بهداشت دهان و دندان» به تمامی کودکان حاضر در مهدکودک‌ها و مدارس پیش‌دبستانی باعث ترغیب هرچه بیشتر این گروه سنی به فراگیری مباحث مربوطه شد.

ترکمن یادآور شد: این روش آموزشی مورد استقبال خوب کودکان مدارس ابتدایی در مهدکودک‌ها قرار گرفته و در حال حاضر تمام دانش‌آموزان این مقاطع آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

وی در پایان افزود: در مرحله بعد نیز آموزش کودکان استثنایی شهرستان جم و همچنین برخی از مدارس مستقر در روستاهای محروم منطقه را در دست اقدام داریم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.85032s, 18q