آرامش اجتماعی هدف برخورد با مجرمان

۱۳۹۱/۱۱/۰۴ - ۱۶:۳۶ - کد خبر: 65809
سلامت نیوز :معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اینكه حاشیه امنی برای هیچكس وجود نداردو همه در برابر قانون یكسان هستند، گفت: هدف دستگاه قضایی از برخورد با مجرمان برقراری آرامش در جامعه است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از حمایت ؛ حجت الاسلام رییسی در مراسم تودیع و معارفه معاون قضایی قوه قضاییه با تبریك ایام ولادت رسول گرامی اسلام و امام جعفر صادق(ع)، قرآن را هدایت كننده متقین دانست و گفت: كسانی كه چراغ هدایت در درونشان خاموش است، نمی‌توانند پیام رسول گرامی اسلام را درك كنند.

وی افزود: بدون تردید به خاطر وجود گناه، معصیت و زشتی است كه چراغ فطرت درون انسان خاموش می‌شود.معاون اول قوه قضاییه با تاكید بر اینكه هرگونه نگرانی و اضطراب در پرتو اتكا به خداوند رفع می‌شود، اظهار داشت: اینكه انسان بخواهد با امید به آینده زندگی كند و مأیوس نشود، این امید و اطمینان در پرتو امید داشتن به خداوند ایجاد می‌شود .

وی خاطرنشان كرد: اگر انسان بخواهد وجودش امن و بدون اضطراب باشد باید خدا محور و خداخواه و همچنین عدالت محور و عدالت خواه باشد چرا كه سنگ بنای انسان در زندگی بر پایه اعتقاد و اتكا به خدا شكل می‌گیرد.حجت الاسلام رییسی با بیان اینكه حتی دانش و علم هم به انسان اطمینان و آرامش نمی‌دهد، بیان كرد: اعتقادات ما در زندگی جلوه‌هایی از امید است و انسان حق ندارد با باورهای غلط دچار اضطراب و تشویش شود.وی ثبات در جامعه را لازمه آرامش دانست و گفت : تصمیم گیری‌های سیاسی و اقتصادی در جامعه نیز باید ثبات داشته و دارای پشتوانه علمی باشد تا جامعه دچار تشویش و اضطراب نشود.

وی با اشاره به اینكه تصمیمات صحیح و عادلانه قضات موجب رفع اضطراب و نگرانی در جامعه می‌شود، گفت: تصمیمات و آرای قضایی جدای از اینكه از كجی‌ها جلوگیری می كند، می‌تواند موجب ثبات اجتماعی در جامعه شود.معاون اول قوه قضاییه افزود: هر چه آرای قضایی از اتقان بیشتری برخوردار باشد، می‌تواند ثبات اجتماعی را در جامعه بیشتر كند. وی ادامه داد: البته ممكن است برخی از احكام منجر به سكوت شود ولی رسیدن به سكون و آرامش در پرتو آرای متقن بسیار ضروری‌تر است لذا قضات، مجریان و ناظران باید طوری ایفای نقش كنند كه این احكام اسباب آرامش را در جامعه فراهم آورد.

حجت الاسلام رییسی معاونت قضایی را مهمترین ركن در دستگاه قضایی و به عنوان بازوی اجرایی رئیس قوه قضاییه دانست و بیان داشت: معاونت قضایی خدمات ارزشمندی در طول مدت فعالیت خود انجام داده است كه از آن جمله می‌توان به رسیدگی دقیق به پرونده‌های مشمول ماده 18 اشاره كرد.در پایان این مراسم از تلاش‌های حجت الاسلام كریمی در طول مدت فعالیت خود در معاونت قضایی با اهدای لوح، تقدیر و حجت الاسلام حصاری به عنوان معاون قضایی جدید قوه قضاییه معرفی شد.
گفتنی است حجت الاسلام حصاری پیش از این مدیركل عفو و بخشودگی قوه قضاییه بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18618s, 18q