کودکان آمریکایی بیشتر به بیش فعالی مبتلا می‌شوند

۱۳۹۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۱ - کد خبر: 65826
سلامت نیوز : تحقیقات جدید نشان داد که بیشتر کودکان آمریکایی با اختلال بیش فعالی تشخیص داده می‌شوند.

نویسندگان این مطالعه اظهار داشتند: به طور دقیق علت بالا رفتن میزان اختلال بیش فعالی (ADHD) در کودکان مشخص نیست، اما آگاهی از اختلال بیش فعالی که احتمالاً یکی از عوامل موثر است، افزایش یافته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ بر اساس یافته‌های جدید نرخ کودکانی که به بیماری (ADHD) مبتلا می‌شوند  در بین سالهای 2001 و 2010  در حدود 24 درصد بوده است.

این افزایش در کودکان سفید پوست و 90 درصد در میان دختران سیاه پوست در همان چارچوب زمانی رسماً بیان شد.

مراکز ایالات متحده برای کنترل بیماری تخمین زده‌اند که بین 4 درصد و 12 درصد از کودکان در سنین مدرسه اختلال ADHD دارند. که علائم این اختلال، مشکل در تمرکز، رفتارهای تکانشی و بیش فعالی را شامل می‌شود. درمان این اختلال شامل دارو و تغییرات رفتاری است.

در این تحقیقات، محققان حدود 850 هزار کودک 5 تا 11 ساله را بین سالهای 2001 و 2010 به ثبت رساندند. از این کودکان کمتر از 5 درصد از این کودکان به ADHD تشخیص داده شدند.

کودکان سفید و سیاه  یشتر احتمال داشت در مقایسه با کودکان آمریکای لاتین و آسیا  وکودکان اقیانوس آرام جزیره به ADHD تشخیص داده شود.

به طور خاص 5.6 درصد از کودکان سفید در این تحقیقات در سال 2010 در مقایسه با 4.1 درصد از سیاه پوستان، 2.5 درصد از آمریکای لاتین و آسیایی و جزایر اقیانوس آرام 1.2 درصد به ADHD تشخیص داده شدند.

بر اساس این تحقیقات، پسران در مقایسه با دختران نیز ۳ برابر بیشتر احتمال دارد که به ADHD تشخیص داده شوند.

نتایج این یافته‌ها به طور آنلاین در نشریه JAMA Pediatrics منتشر شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.19708s, 18q