وقتی شبکه‌های ماهواره‌ای، قاچاقچیان سابقه‌دار را پزشک متخصص اعلام می‌کند!

۱۳۹۱/۱۱/۰۶ - ۱۴:۲۳ - کد خبر: 65893
وقتی شبکه‌های ماهواره‌ای، قاچاقچیان سابقه‌دار را پزشک متخصص اعلام می‌کند!
سلامت نیوز: کارآگاهان پلیس آگاهی تهران‌بزرگ، زنی را که با هویت «نازنین‌یکتا» اقدام به فروش داروهای غیراستاندارد لاغری، افزایش قد و ... از طریق شبکه‌های ماهوره‌ای کرده بود، را دستگیر کردند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در پی وصول شکایت‌های مشابه مبنی بر خرید داروهای تقلبی از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای، پرونده‌ای در این رابطه در دادسرای ناحیه 19 تهران تشکیل و به دستور بازپرس شعبه پنجم این دادسرا، موضوع برای رسیدگی در دستورکار معاونت مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با تشکیل پرونده با موضوع جعل و کلاهبرداری، تعدادی از شکات که تمامی آنان خانم بودند، با حضور در اداره سیزدهم به کارآگاهان عنوان داشتند که از طریق آگهی‌های بازرگانی پخش شده در شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای و شماره تماس‌های ارائه شده در آنها اقدام به خرید داروهای مختلف حجم‌دهنده، افزایش دهنده قد، داروهای تقلبی، داروهای لاغری و ... کرده‌اند اما همگی آنان پس از مصرف این داروها دچار عوارض سوء ناشی از مصرف دارو به ویژه عوارض روحی و روانی از قبیل توهم، ترس از اطرافیان و ... شده‌اند.

همچنین یکی از شکات پرونده در اظهارات خود به کارآگاهان گفت که از طریق یکی از شبکه ماهواره‌ای در جریان تبلیغ و فروش نوعی داروهای افزایش قد بدون محدودیت سنی قرار گرفته و به همین دلیل با شماره تماس تلفن‌همراه آگهی تماس گرفته و درخواست ارسال دارو را کرده و در ازای خرید دارو، ابتدا مبلغ 198 هزار تومان به حساب بانکی شخصی به هویت آقای «حسن - خ» واریز کرده و پس از آن نیز در زمان خرید دارو، از وی خواسته شد تا پس از دریافت دارو مجددا با آنان تماس گرفته تا طریق مصرف دقیق دارو به وی توضیح داده شود که به همین علت پس از تحویل بسته دارو که تصور می‌کرده از جزیره کیش ارسال شده، مجددا با شماره شرکت تماس گرفته و به بهانه ارائه مشاوره با پزشک متخصص مجددا مبلغ 180 هزار تومان دیگر به حساب آنان واریز کرده اما پس از مصرف داروها، با عوارض شدید روحی روبرو شده به گونه‌ای که در طول مصرف این داروها از اطرافیان خود می‌ترسیده.

در ادامه تحقیقات، تمامی شکات پرونده در اظهارات مشابه عنوان داشتند که در زمان تماس با شماره‌های آگهی فروش دارو که همگی شماره‌ها در آگهی از نوع اعتباری بوده، نشانی شرکت در جزیره کیش بلوار ساحلی کمپ معمار اعلام و اعضای شرکت مدعی بودند که شرکت آنان در هیچ نقطه دیگری از کشور شعبه‌ای ندارد.

کارآگاهان در ادامه رسیدگی به این پرونده، به بررسی شماره حساب بانکی اعلام شده به هویت آقای «حسن - خ» متولد 1320 پرداخته و اطلاع پیدا کردند که تمامی نشانی‌های اعلام شده از سوی این شخص، جعلی و نادرست است که در ادامه آنان با شناسایی هویت دقیق این شخص و انجام اقدامات پلیسی، محل سکونت وی در منطقه فلاح را شناسایی کرده و در اولین روز شهریورماه سال‌جاری وی را دستگیری و به اداره سیزدهم پلیس آگاهی منتقل کردند.

با دستگیری حسن، وی در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشت که اطلاعی از تراکنش مالی حساب بانکی خود نداشته و این حساب در اختیار دخترش به هویت «سحر - خ» 31 ساله قرار دارد.

در ادامه رسیدگی به پرونده، محل سکونت «سحر - خ» در منطقه سعادت‌آباد شناسایی و در حالی که وی در طول این مدت از محل سکونت خود متواری شده بود، سرانجام با انجام اقدامات پلیسی در 19 آذرماه و در حالی که تلاش داشت تا همچنان از دست کارآگاهان متواری شود، دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

با دستگیری سحر و در بازرسی از مخفی‌گاه وی، کارآگاهان تعداد زیادی سررسید و دفترچه‌های حاوی مشخصات افراد را کشف کردند که بنا بر اعترافات اولیه متهم این افراد علاوه بر مناطق مختلف شهر تهران از دیگر شهرها و استان‌های مختلف کشور نیز اقدام به تهیه داروهای تقلبی کرده‌اند.

با دستگیری سحر و در ادامه اعترافات بدست آمده از وی مشخص شد افرادی که تحت عنوان پزشک متخصص اقدام به ارائه مشاوره به خریداران دارو کرده اند، همگی از افراد سابقه‌دار در زمینه موادمخدر بوده و میانگین میزان تحصیلات آنان نیز در حدود سوم راهنمایی است که متهمه پس از شناسایی آنان و با وعده پرداخت پول زیاد ابتدا به آموزش آنان پرداخته و در ادامه با مشخصات آنان اقدام به افتتاح حساب‌های بانکی در شعبات مختلف کرده و با استفاده از این حساب‌ها اقدام به جابجایی وجوه دریافتی از مالباختگان کرده است.

در ادامه تحقیقات، متهمه در اظهارات خود به کارآگاهان گفت که با اجاره یک واحد آپارتمان مسکونی در منطقه سعادت‌آباد بلوار فرحزادی آن را تبدیل به دفتر شرکت کرده، پس از انتشار آگهی استخدام در روزنامه و جذب چند منشی و بازاریاب، با ارائه برگه‌های جذب مشتری اقدام به ارائه آموزش‌های لازم به آنان کرده و در ادامه اقدام به دادن آگهی تبلیغاتی در چندین شبکه ماهواره‌ای برون مرزی کرده است.

سرهنگ کارآگاه فریدون رهبریان، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، دراین‌باره گفت: در ادامه تحقیقات مشخص شد که هیچ پزشک یا متخصصی با این افراد در زمینه فروش داروهای تحت عناوین مختلف لاغری، افزایش قد و ... همکاری نداشته و افرادی که به عنوان پزشک اقدام به ارائه به اصطلاح مشاوره به مالباختگان و خریداران این داروها کرده اند، غالبا از افراد سابقه‌دار در زمینه مصرف و خرید و فروش موادمخدر و فاقد هرگونه تخصص در خصوص تهیه تولید داروهای پزشکی هستند.

رهبریان با اشاره به هویت مجعول استفاده شده از سوی متهمه گفت : در ادامه رسیدگی به این پرونده مشخص شد که متهمه در تمامی ارتباطات خود از هویت مجعول «نازنین یکتا» استفاده کرده که با توجه به دلایل و شواهد به‌دست آمده در خصوص تراکنش مالی بالای متهمه که تا این لحظه از تحقیقات بیش از یک میلیارد تومان برآورده شده، گستردگی فعالیت‌های وی در زمینه ارتکاب جرایم مختلف از قبیل افتتاح حساب‌های مختلف بانکی با استفاده از هویت افراد غیر، فروش داروهای تقلبی و ...، بررسی احتمال ارتکاب سایر جرایم با هویت مجعول فوق در دستور کار کارآگاهان قرار گرفته است.

وی از کلیه شکات و مالباختگانی که اقدام به خرید داروهای تقلبی تحت عناوین مختلف لاغری، چاقی، تناسب اندام، افزایش قد و ... کرده یا در خصوص شکایت از خانم جوانی به هویت مجعول نازنین یکتا طرح شکایتی دارند خواست تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران‌بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی یا شعبه 5 دادسرای ناحیه 19 تهران واقع در خیابان ولی‌عصر خیابان شهید مطهری نرسیده به بزرگراه مدرس مراجعه کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.95389s, 18q