موفقيت پزشكان ايراني در درمان كم شنوايي با كاشت پروتز در گوش

۱۳۸۶/۰۶/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6590
موفقيت پزشكان ايراني در درمان كم شنوايي با كاشت پروتز در گوش

دكتر "فرامرز معماري" فوق تخصص گوش  با بيان اين خبر افزود بااستفاده از اين فناوري ، بيماران به طور طبيعي قادر به شنيدن هستند و مي‌توانند زندگي طبيعي خود را ادامه دهند.

وي با اشاره به اينكه بيشتر افراد كم شنوا به دليل برخورد نامناسب جامعه با آنان از سمعك استفاده نمي‌كنند ،تصريح كرد كه دستگاه ايمپلنت "استيم" به صورت كامل كاشته مي‌شود و بيمار وجود اين ايمپلنت شنوايي را در بدن خود احساس نمي‌كند، ضمن اينكه اين دستگاه به هيچ وجه از بيرون توسط ديگران قابل مشاهده نيست.

دكتر معماري بزرگترين مزيت اين دستگاه را كيفيت صداي آن عنوان كرد و گفت سمعك‌هاي معمولي و ديجيتال، فركانس‌هاي محيطي از جمله صداهاي زمينه‌اي را تقويت مي‌كنند كه اين تداخل صدا سبب ناراحتي صاحب سمعك مي‌شود.اين در حاليست كه ايمپلنت استيم با حذف صداهاي زايد و زمينه‌اي ، تنها صداهاي گفتاري ضروري را تقويت مي‌كند.

اين متخصص گوش، گلو و بيني يادآور شد كه اين سيستم پشت گوش و زير پوست فرد كاشته شده و به وسيله دو سيم كه از دستگاه منشاء گرفته وارد گوش مياني مي‌شود.

وي ادامه داد امواج صوتي كه به پرده گوش مي‌رسند سبب ارتعاش آن شده و اين ارتعاشات نيز استخوانچه‌هاي گوش مياني را به حركت مي‌اندازند. دستگاه نيز اين حركات را تقويت و انرژي آن را به حلزون گوش منتقل كرده كه حلزون گوش نيز اين علامت‌ها را به مغز انتقال مي‌دهد.

دبير دهمين كنگره بين‌المللي انجمن جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن ايران اظهار داشت ايران اولين كشور در آسيا و پنجمين كشور پس از آمريكا، آلمان، فرانسه و سوئيس در دنياست كه موفق به بهره‌برداري ازاين فناوري شده است.

دكتر معماري افزود جزييات مربوط به اين دستگاه در دهمين كنگره بين‌المللي انجمن جراحان گوش، گلو و بيني ارايه مي‌شود.

دهمين كنگره بين‌المللي انجمن جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن ايران ‪ ۲۲‬تا‪ ۲۵‬آبان ماه امسال در بيمارستان ميلاد برگزار خواهد شد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.46513s, 18q