تنهایی، بیماری‌های جسمی را افزایش می‌دهد

۱۳۹۱/۱۱/۰۷ - ۰۹:۵۵ - کد خبر: 65923

سلامت نیوز :محققان در تحقیقات جدید خود دریافتند که بیش از اندازه تنها بودن به غمگین شدن منجر می‌شود و سلامت جسمی را نیز تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

در این تحقیقات 200 فرد نجات یافته از سرطان پستان که به طور متوسط 51 ساله که با ارتباطات اجتماعی سر و کار داشتند با افرادی که تنها گذاشته شده مورد مقایسه قرار گرفت.این تحقیقات نشان داد که افراد تنها استرس بیشتری را از خود نشان دادند و سطح فعالیت بالاتری از ویروس تبخال که از علائم ایمنی ضعیف است را نشان دادند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ محققان گفتند: التهاب مزمن با شرایط متعدد از جمله بیماریهای قلبی، دیابت نوع 2، آرتریت و بیماری آلزایمر و همچنین جسمی و روانی مرتبط به سن، همراه شده است.

محققان همچنین اشاره کردند که فعال شدن مجدد ویروس تبخال مرتبط با استرس مشهود است و این یافته‌ها نشان می دهد که تنهایی به عنوان یک منبع مزمن استرس است که باعث واکنش ضعیف کنترل شده سیستم ایمنی می‌شود.

این تحقیقات در نشست سالانه جامعه روانشناسی شخصیت و اجتماعی در نیواورلئان ارائه و برنامه‌ریزی شد.لیزا جارمکا نویسنده این تحقیقات و فوق دکترا در موسسه تحقیقات پزشکی رفتاری در دانشگاه ایالتی اوهایو اظهار داشت: واضح است که در تحقیقات قبلی، روابط ضعیف با مشکلات بهداشتی از جمله مرگ زودرس مرتبط باشد.

وی توضیح داد: یکی از دلایلی که برای این تحقیقات حائز اهمیت است این است که چطور تنهایی و روابط به طور گسترده بر بهداشت تاثیر می‌گذارد را درک کنیم و دیگر اینکه ما درباره فرایندهایی که پتانسیل بیشتری برای مقابله با این اثرات منفی دارند را بفهمیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.91067s, 18q