درآمد میلیاردی زن تبهکار با فروش داروی تقلبی

۱۳۹۱/۱۱/۰۷ - ۱۲:۵۱ - کد خبر: 65941
سلامت نیوز : یك زن جوان که با تبلیغات ماهواره‌ای به مشتریان خود داروهای تقلبی افزایش قد و لاغری می‌فروخت و از این راه درآمد میلیاردی کسب کرده بود، پس از دستگیری مدعی شد از افراد سابقه دار به‌جای پزشک استفاده می‌کرده است.

در پی وصول شكایت‌های مشابه درباره شکایت تعدادی از شهروندان درباره خرید داروهای تقلبی از طریق شبكه‌های ماهواره‌ای، پرونده ای در دادسرای ناحیه 19 تهران تشکیل و به دستور بازپرس شعبه پنجم، موضوع برای رسیدگی تخصصی در دستور کار معاونت مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تهران امروز ؛ با تشکیل پرونده با موضوع جعل و کلاهبرداری، تعدادی از شکات که تمامی آنها زن بودند، با حضور در اداره سیزدهم به کارآگاهان عنوان داشتند که از طریق آگهی‌های بازرگانی پخش شده در شبكه‌های مختلف ماهواره‌ای و شماره تماس‌های ارائه شده در آنها اقدام به خرید داروهای مختلف حجم دهنده، افزایش دهنده قد، داروهای لاغری و... کرده اما همگی آنها پس از مصرف این داروها دچار عوارض سوء ناشی از مصرف دارو به ویژه عوارض روحی و روانی از قبیل توهم، ترس از اطرافیان و... شده‌اند.

یکی از شکات پرونده در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: از طریق یكی از شبکه‌های ماهواره‌ای در جریان تبلیغ و فروش نوعی داروهای افزایش قد آن هم بدون محدودیت سنی قرار گرفتم. به همین علت با شماره تماس تلفن همراه آگهی تماس گرفته و درخواست ارسال دارو را کرده و در ازای خرید دارو، ابتدا مبلغ 198 هزار تومان به حساب بانکی شخصی به نام آقای «حسن. خ» واریز کردم. در زمان خرید دارو، از من خواسته شد تا پس از دریافت دارو دوباره با آنها تماس گرفته تا طریق مصرف دقیق دارو به من توضیح داده شود. به همین علت پس از تحویل بسته دارو که تصور می‌كردم از جزیره کیش ارسال شده، دوباره با شماره شرکت تماس گرفته و به بهانه ارائه مشاوره با پزشک متخصص مبلغ 180 هزار تومان دیگر به حساب آنها واریز کردم اما پس از مصرف داروها، با عوارض شدید روحی روبه‌رو شدم به‌گونه‌ای که در طول مصرف این داروها از اطرافیان خود می‌ترسیدم.

در ادامه تحقیقات، تمامی‌شکات پرونده در اظهارات مشابه عنوان داشتند که در زمان تماس با شماره‌های آگهی فروش دارو (همگی شماره تلفن های اعلام شده در آگهی از نوع اعتباری بوده است) نشانی شرکت در جزیره کیش ـ بلوار ساحلی ـ کمپ معمار اعلام و اعضای شرکت مدعی بودند که شرکت آنها در هیچ نقطه دیگری از کشور شعبه‌ای ندارد.

کارآگاهان در ادامه رسیدگی به این پرونده، به بررسی شماره حساب بانکی اعلام شده به هویت آقای «حسن. خ» متولد 1320 پرداخته و اطلاع پیدا کردند که تمامی نشانی‌های اعلام شده از سوی این شخص، جعلی و نادرست است. به همین علت در ادامه و با شناسایی هویت دقیق این شخص و با انجام اقدامات تخصصی و پلیسی، موفق به شناسایی محل سکونت وی در منطقه فلاح شده و یکم شهریور وی را دستگیر و به اداره سیزدهم پلیس آگاهی منتقل کردند.

با دستگیری حسن. خ، وی در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشت که اطلاعی از تراکنش مالی حساب بانکی خود نداشته و این حساب در اختیار دخترش به نام «سحر. خ» 31 ساله قرار دارد.

در ادامه رسیدگی به پرونده، محل سکونت سحر. خ در منطقه سعادت آباد شناسایی و در حالی که وی در طول این مدت از محل سکونت خود متواری شده بود، سرانجام با انجام اقدامات پلیسی 19 آذر و در حالی که تلاش داشت تا همچنان از دست کارآگاهان متواری شود، دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

با دستگیری متهم و در بازرسی از مخفیگاه وی، کارآگاهان موفق به کشف تعداد زیادی سررسید و دفترچه‌های حاوی مشخصات افرادی شدند که بنا بر اعترافات اولیه متهم این افراد علاوه بر مناطق مختلف شهر تهران از دیگر شهرها و استان های مختلف کشور نیز اقدام به تهیه داروهای تقلبی کرده‌اند.

با دستگیری سحر و در ادامه اعترافات به دست آمده از وی مشخص شد افرادی که تحت عنوان پزشک متخصص اقدام به ارائه مشاوره به خریداران دارو کرده‌اند، همگی از افراد سابقه دار در زمینه موادمخدر بوده و میانگین میزان تحصیلات آنها نیز در حدود سوم راهنمایی می‌باشد!!! که متهم پس از شناسایی آنها و با وعده پرداخت پول زیاد ابتدا به آموزش آنها پرداخته و در ادامه با مشخصات آنها اقدام به افتتاح حساب‌های بانکی در شعبات مختلف کرده و با استفاده از این حساب‌ها اقدام به جابه‌جایی وجوه دریافتی از مالباختگان کرده است.

در ادامه تحقیقات، متهم در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: «با اجاره یک واحد آپارتمان مسکونی در منطقه سعادت آباد ـ بلوار فرحزادی آن را تبدیل به دفتر شرکت کرده، پس از انتشار آگهی استخدام در روزنامه و جذب چند منشی و بازاریاب، با ارائه برگه‌های جذب مشتری اقدام به ارائه آموزش‌های لازم به آنها کرده و در ادامه اقدام به دادن آگهی تبلیغاتی در چندین شبکه ماهواره‌ای برون مرزی کردم.»

سرهنگ کارآگاه فریدون رهبریان، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبر گفت: در ادامه تحقیقات انجام شده درخصوص فعالیت‌های متهم و دیگر افراد مرتبط با وی مشخص شد که هیچ پزشک یا متخصصی با این افراد در زمینه فروش داروهای تحت عناوین مختلف لاغری، افزایش قد و... همکاری نداشته و افرادی که به عنوان پزشک اقدام به ارائه به اصطلاح مشاوره به مالباختگان و خریداران این داروها کرده‌اند، غالبا از افراد سابقه‌دار در زمینه مصرف و خرید و فروش موادمخدر و فاقد هرگونه تخصص درخصوص تهیه تولید داروهای پزشکی هستند .

وی با اشاره به هویت مجعول استفاده از سوی متهم گفت: در ادامه رسیدگی به این پرونده مشخص شد که متهم در تمامی ارتباطات خود از هویت جعلی نازنین یکتا استفاده کرده که با توجه به دلایل و شواهد به دست آمده درخصوص تراکنش مالی بالای متهم که تا به این لحظه از تحقیقات به بیش از یک میلیارد تومان برآورده شده، گستردگی فعالیت‌های وی در زمینه ارتکاب جرایم مختلف از قبیل افتتاح حساب‌های مختلف بانکی با استفاده از هویت افراد غیر، فروش داروهای تقلبی و...، بررسی احتمال ارتکاب سایر جرایم با هویت مجعول فوق در دستور کار کارآگاهان قرار گرفته است.

به همین علت از تمام شکات و مالباختگانی که اقدام به خرید داروهای تقلبی تحت عناوین مختلف لاغری، چاقی، تناسب اندام، افزایش قد و... کرده یا درخصوص شکایت از خانم جوانی به هویت مجعول نازنین یکتا طرح شکایتی دارند دعوت می‌شود تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع درخیابان وحدت اسلامی و یا شعبه 5 دادسرای ناحیه 19 تهران واقع درخیابان ولی عصر ـ خیابان شهید مطهری ـ نرسیده به بزرگراه مدرس مراجعه کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.73797s, 19q