الزام 30 درصد بیمارستانهای کشور به استقرار نرم افزار اطلاع رسانی بیمارستانی HIS

۱۳۹۱/۱۱/۰۷ - ۱۶:۵۳ - کد خبر: 65987

سلامت نیوز : مدیر کل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه 30 درصد بیمارستان‌های کشور را ملزم کرده‌ایم به نرم افزار اطلاع رسانی بیمارستانی HIS مجهز شوند، گفت: علیرغم رویکرد و نگاه نرم‌افزاری خوبی که در خصوص الکترونیک شدن بیمارستان‌های کشور وجود دارد، بایستی به منابع مالی برای اجرای طرح‌های موجود هم توجه کرد.

دکتر حمیدرضا رواقی در گفت‌وگو با (ایسنا)، با بیان اینکه روند حرکت به سمت الکترونیک شدن بیمارستان‌ها در کشور مطلوب است، اظهار کرد: به عنوان مثال توجه ویژه‌ای به استقرار نرم افزار اطلاع رسانی بیمارستانی HIS داریم.

وی ادامه داد: 30 درصد بیمارستان‌های کشور را ملزم کرده‌ایم که به این سیستم مجهز شوند. همچنین در حال یکسان‌سازی اطلاعات بیمارستانی هستیم و بر روی پروسه Data Entry برای اخذ اطلاعات کار می‌کنیم. کارت الکترونیک سلامت نیز روند خوبی را طی می‌کند و بیمارستان‌ها به شبکه الکترونیک سلامت(شمس) متصل شده‌اند. علاوه بر این به همه بیمارستان‌ها تاکید کرده‌ایم حتما وبسایت داشته باشند.

رییس دانشکده مدیریت و اطلاع‌رسانی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه علیرغم رویکرد و نگاه نرم‌افزاری خوبی که وجود دارد، بایستی به منابع مالی برای اجرای طرح‌ها هم توجه کرد.

رواقی ادامه داد: در حال حاضر اگر سوال کنید که به عنوان مثال روزانه چند عمل آنژیوگرافی در کشور انجام می‌شود، کسی نمی‌تواند پاسخگوی شما باشد. اما در تلاش هستیم با فراهم کردن زیرساخت‌ها، مجموعه عملکرد بیمارستان‌ها را به صورت الکترونیک دریافت و از آن بهره‌برداری کنیم.

مدیر کل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت در پایان درباره میزان رضایمتندی مردم از ارائه خدمات با استقرار نظام حاکمیت بالینی در تمام بیمارستان‌های کشور اظهار کرد: در مجموع به تکریم بیمار توجه شده است و ما رشد بهتری را در این تفکر داشته‌ایم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.11929s, 19q