تغییر در نسخه 02 برنامه پزشک خانواده/ افزایش درآمد پزشکان خانواده

۱۳۹۱/۱۱/۰۷ - ۱۷:۰۰ - کد خبر: 65999

سلامت نیوز : رییس ستاد اجرایی برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع از طراحی تغییراتی در نسخه 02 برنامه پزشک خانواده و ارتقای جایگاه پزشک خانواده در مدیریت منابع خبر داد و گفت: برنامه پزشک خانواده مبتنی بر اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

دکتر محمد شریعتی در گفتگو با (ایسنا)، گفت: تغییراتی در نسخه 02 برنامه پزشک خانواده طراحی شده و در حال نهایی سازی این تغییرات هستیم.

وی با تاکید بر اینکه برنامه پزشک خانواده مبتنی بر اقتصاد مقاومتی خواهد بود، ادامه داد: به دنبال این تغییرات جدید، مقداری نقش و جایگاه پزشک خانواده در مدیریت منابع افزایش می‌یابد و پرداختی به پزشکان خانواده بیشتر می‌شود.

به گفته شریعتی به دنبال تغییرات ایجاد شده در برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع، مصرف دارو و خدمات پاراکلینیک چه در بخش آزمایشگاه و چه در بخش رادیولوژی، منطقی و مبتنی بر اصول علمی می‌شود و به این ترتیب منابع بیشتر به سمت خدمات نیروی انسانی حرکت می‌کند و هزینه واردات دارو و تجهیزات کمتر می‌شود.

وی گفت: احتمالا این تغییرات تا دو هفته آینده نهایی و در یک استان به اجرای آزمایشی گذاشته می‌شود. استان قزوین یکی از اولویت‌های اجرای آزمایشی تغییرات ایجاد شده در برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع خواهد بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.66603s, 18q