اورژانسهاي بيمارستاني پاشنه آشيل وزارت بهداشت است

۱۳۸۶/۰۶/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6606
اورژانسهاي بيمارستاني پاشنه آشيل وزارت بهداشت است

احمد نجابت در گفت و گو با فارس، افزود: بر اساس گزارش آقاي نيازي، رئيس سازمان بازرسي كل كشور ميزان شكايتها از وزارت بهداشت در سال 85 نسبت به سال 84 حدود 40 درصد كاهش يافته است و اين از افتخارات ماست اما همه مسئولان وزارت بهداشت معتقدند كه هنوز با وضعي كه شايسته و مناسب نطام ما باشد، خيلي فاصله داريم.
وي ادامه داد: همان طور كه مقام معظم رهبري بارها فرموده‌اند بايد به جايي برسيم كه بيماران و نزديكان آنها به جز رنج بيماري درد ديگري نداشته باشند اما متاسفانه همچنان با شكايتهاي مردم از وضعيت سيستم درماني، تكريم ارباب رجوع، مسائل مربوط به دارو مواجه هستيم.
رئيس مركز بازرسي، رسيدگي به شكايات و ارزيابي وزارت بهداشت، اضافه كرد: تعدادي از شكايتها هم مربوط به قيمتهاي بالاي خدمات است كه بعضي از آنها درست است و بعضي نيز ناشي از كم اطلاعي از بيمارستانهاي خصوصي است اما به هر حال طبقه متوسط به پايين دچار مشكل هستند و اميدواريم طي ماههاي آينده و سال آينده اين مشكلات درست شود.
نجابت گفت: البته در اين مدت كارهاي خوب بسياري شده است تعداد زيادي از متخصصان به مناطق محروم گسيل شده‌اند، مقدار قابل توجهي تجهيزات پزشكي در سراسر كشور توزيع شده است اما همچنان با وضع مطلوب فاصله داريم.
مشاور وزير بهداشت در امور بازرسي اضافه كرد: هر ماه بيش از هزار شكايت به دفتر بازرسي وزارت بهداشت ارجاع مي شود كه انواع مختلفي دارد، برخي از اين شكايتها مستقيماً به اين دفتر مي‌رسد، برخي نيز به فاكس وزير فرستاده مي‌شود و وزير بهداشت پيگيري آن را به اين دفتر ارجاع مي دهد.
وي گفت: برخي شكايتها نيز در سفرهاي استاني مقام معظم رهبري يا رئيس جمهور از طرف مردم مطرح مي‌شود كه پيگيري آن به اين دفتر محول مي‌شود، شكايتهايي نيز از طرف نمايندگان مجلس داريم، تمام اين درخواستها، انتقادها و پيشنهادها در اين دفتر بررسي مي‌شود و به همه نامه‌ها چه خواسته قانوني و چه غير قانوني به طور مكتوب يا تلفني جواب داده مي‌شود. اگر خواسته مطرح شده غير قانوني باشد توضيح مي‌دهيم كه اين خواسته قانوني و عملي نيست.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.14416s, 18q