انگیزه افرادی که پزشک شدند فقط «پول» نیست

۱۳۹۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۲۶ - کد خبر: 66147
سلامت نیوز : سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره مصوبه اخیر مجلس مبنی بر « ممنوعیت فعالیت همزمان پزشکان در دو بخش دولتی و خصوصی»، گفت: این مصوبه، مصوبه قانون برنامه پنجم است و دو سال است که اجرایش به تاخیر افتاده است.

دکتر محمدحسن طریقت منفرد در گفت‌وگو با (ایسنا)، در پاسخ به این سوال که آیا وزارت بهداشت با اجرای چنین مصوباتی موافق است و آیا اجرای آن منجر به خالی شدن بیمارستان‌های دولتی و آموزشی از اساتید مجرب نخواهد شد؟ گفت: مگر می‌شود موافق اجرای قانون نبود. آموزش خوب از درمان خوب نشات می‌گیرد، درمان خوب هم توسط افراد با انگیزه و دلسوز انجام می‌شود. خالی شدن بیمارستان‌های دولتی از اساتید مجرب با اجرای این قانون را نفی می‌کنم.

طریقت منفرد گفت: اگر موفق شویم که انگیزه بیشتری در پرسنل‌مان بویژه اعضای هیات علمی ایجاد کنیم، معتقدیم کارایی و کیفیت که افزایش یابد، آموزش هم حتما بهتر می‌شود.

وی افزود: درآمد باید معقول باشد و از طرفی هم انگیزه افرادی که پزشک می‌شوند فقط پول نیست.

سرپرست وزارت بهداشت در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه آیا اجرای طرح "ارتقای کیفی و کمی کارایی بیمارستان‌های دولتی از طریق ایجاد انگیزه، اعتماد به پرسنل صف، تفویض اختیار و انتظار مسوولیت" در راستای اجرای مصوبه اخیر مجلس است؟ گفت: این طرح در کنار مصوبه مجلس است اما از آنجا که این تغییر ساختار زمان می‌برد، ابتدا اجرای آن داوطلبانه است. این طرح از هفته جاری در چند بیمارستان آغاز می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.42024s, 18q