تدوین برنامه استراتژیک 5 ساله بیمارستان

۱۳۹۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۲۷ - کد خبر: 66148
سلامت نیوز : سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران شش پروژه جدید بیمارستان شهید رجایی شامل زمین ورزشی، امور مالی، بخش دیپلمات، VIP، لابی و بخش A ICU را افتتاح کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ در ابتدای این مراسم دکتر محمدرضا منصوری با افتتاح شش پروژه زمین ورزشی، امور مالی، بخش دیپلمات، VIP، لابی و بخش A ICU، از روند اجرای فعالیت های اورژانس، کلینیک ارتقای سلامت، آندوسکوپی، CT scan، نهارخوری و پروژه هتل این بیمارستان نیز بازدید کرد.


دکتر جلالی

در این مراسم دکتر علیرضا جلالی، رییس مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی، با ارائه گزارشی از عملکرد 20 ماهه بیمارستان گفت: مرکز قلب شهیدرجایی با سابقه 45 ساله خود به عنوانی مرکزی پرافتخار و قدیمی در عرصه ارائه خدمت بشمار می رود. این مرکز دارای رتبه درجه یک ارزشیابی کشوری، رتبه برتر حاکمیت بالینی و قطب علمی بیماریهای قلب و عروق کشور است.

وی با اشاره به 1700 پرسنل، 91 عضو هیات علمی تمام وقت، 577 تخت مصوب و 601 تخت ثابت این بیمارستان گفت: ضریب اشغال تخت‌های بیمارستان در حدود 78.5 درصد در سال 91 بوده و خوشبختانه توانستیم متوسط اقامت بیماران را از 9 روز در سال 89 به 6.7 روز در سال 91 کاهش دهیم.

رییس بیمارستان قلب و عروق شهید رجایی، از تدوین برنامه استراتژیک 5 ساله مرکز (90 تا 95) خبر داد و تصریح کرد: اجرای این برنامه از مهر ماه امسال آغاز شده و چشم انداز آن کسب رتبه های برتر در زمینه آموزشی، پژوهشی و درمانی است.

جلالی ضمن معرفی پروژه های گوناگونی که بازسازی و یا نوسازی شده گفت: خوشبختانه تغییرات خوبی چه در بخش آموزشی و چه درمانی در بیمارستان رخ داده که از جمله آنها می توان به بالابردن قابلیت های درمانی، کاهش زمان تعیین تکلیف بیماران به زیر 10 ساعت، استقرار پزشک متخصص 24 ساعته در اورژانس، برقراری دی کلینیک با هدف کاهش اقامت بیمار، استقرار 24 ساعته خدمت primary pci به عنوان برترین و تنها مرکز ارائه خدمات به صورت شبانه روزی و همچنین استقرار حاکمیت بالینی با هدف پیاده سازی اشاره کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.80904s, 19q