عدالت در سلامت مهمترین مسئولیت وزارت بهداشت است

۱۳۹۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۲۹ - کد خبر: 66153
سلامت نیوز : سرپرست وزارت بهداشت گفت: اجرای عدالت در بخش سلامت و بهداشت جامعه، مهمترین مسئولیت اجتماعی وزارت بهداشت است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر محمد حسن طریقت منفرد، تامن بهداشت و درمان مردم و اجرای عدالت در سلامت و نیز ارتقای کیفیت و کمیت خدمات را مهمترین مسئولیت اجتماعی وزارت بهداشت دانست و عنوان کرد‌: در یک بخش مردمی مانند بهداشت و درمان، پویایی یک پدیده ضروری و همیشگی است.

وی با اشاره به اینکه با پویایی بیشتر باید مسائل حوزه بهداشت و درمان را از نظر کیفیت کمیت ارتقاء بخشیم، یادآور شد: طی سالهای بعد از انقلاب اسلامی، حوزه بهداشت و درمان در ارائه و تحقق مسئولیتهای اجتماعی تلاش‌های بسیاری انجام دده است.

سرپرست وزارت بهداشت در رابطه با این که آیا انجام مسئولیت اجتماعی در سازمانها می‌تواند با نگاه درآمد‌زایی تلفیق شود، تصریح کرد: به طور کلی حاکمیت در حوزه بهداشت و درمان هزینه‌هایی دارد و به نظر نمی‌رسد که نگاه درآمدزایی برای این عرصه مناسب باشد.

و با بیان ان که حاکمیت در عرصه‌ مسئولیت اجتماعی دارای سه وظیفه شامل اجرای امنیت، ارئه خدمت سلامت و آموزش می‌باشد، خاطر نشان کرد که برای موفقیت در ارائه مسئولیتهای اجتماعی باید با نگاه منطقی و ایجاد قوانین تسهیل کننده در آن حوزه حرکت کرد.

همچنین دکتر حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این زمینه گفت: مساله مسئولیت اجتماعی رابطه بسیار نزدیکی با حوزه سلامت دارد. چنانچه در بررسی شاخص‌ها می‌بینیم که فقط 20 درصد از خدمات سلامت مربوط به حوزه بهداشت و درمان و 80 درصد دیگر مربوط به حوزه‌های اجتماعی است.

وی تصریح کرد:‌ حوزه‌ اجتماعی در بحث سلامت نقش بسیار پررنگی دارد به همین دلیل توجه به آموزشهای مردمی از دیگر بحث‌هایی است که می‌توان با‌ آموزش روشهای صحیح زندگی، تغذیه، رفتارهای اجتماعی و موارد مشابه به انتخاب مسیر مناسب برای سلامتی مردم کمک کرد.

ابوالقاسمی در ادامه یک از مهمترین مسئولیت‌های اجتماعی دانشگاه‌ها را تربیت علمی و فرهنگی دانشجویان خواند و گفت: در این حوزه مسئولیت‌های بهداشتی، درمانی و آموزش عمومی نیز م توجه دانشگاه است به طوری که تغییر رفتار مردم و شیوه زندگی از مسئولیت‌های اجتماعی این حوزه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین متذکر شد: سرمایه‌گذاری با هدف بهبود مسئولیت اجتماعی به دلیل تاثری که در سلامت جامعه خواهد داشت، می‌تواند نقش بسیار مفیدی در کشور داشته باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.81826s, 18q