حمام نامناسب باعث ایجاد گل مژه می‌شود

۱۳۹۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۱۷ - کد خبر: 66193

سلامت نیوز : بهرام عین‌الهی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: «گل مژه نوعی بیماری میکروبی و آلودگی ریشه مژه است که به صورت آبسه کوچک و دردناک ظاهر می‌شود.

وی عدم رعایت بهداشت، حمام نامناسب و شستشوی نامناسب چشم‌ها و مژه‌ها را عامل ایجاد این عارضه عنوان کرد و افزود: این بیماری برخلاف تصور برخی افراد به خودی خود بهبود نمی‌یابد و مراجعه به پزشکی، تخلیه آبسه و استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های موضعی لازم است.

عین‌الهی اضافه کرد: «گل مژه» بیماری واگیردار نیست و با درمان مناسب بهبود می‌یابد و تکرار نمی‌شود.

به گفته وی، شستشوی مرتب مژه‌ها با آب و شامپوی بچه هر شب و تمیز نگه داشتن آن‌ها همچنین حساسیت در نگهداری و انتخاب لوازم آرایشی مانع ایجاد این عارضه می‌شود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در ادامه گفت: «گل مژه» گاهی با بیماری دیگری موسم به «شالازیون» اشتباه گرفته می‌شود. شالازیون نوعی تجمع چربی است که به صورت آبسه کوچک ظاهر می‌شود، با این تفاوت که دردناک نیست.

وی افزود: این عارضه ممکن است در فرد تکرار شود شوره‌های روی مژه‌ها باید مرتب با آب گرم و شامپوی بچه شستشو داده شود.

به گفته دین پزشک، این روش اگر از ابتدای ایجاد عارضه اجرا شود احتمال بهبودی وجود دارد، در غیر اینصورت غده چربی سفت می‌شود و نیاز به جراحی دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مانلی
سلام من تاحالا سه بار گل مژه زدم دوتای اولی قرمز و بزرگ پشت پلکم بود ولی این یکی زرد و ریزه یه دونه ریزتر بی رنگ هم کنارشه خیلی میترسم خودش خوب میشه؟
3.92511s, 19q