با موضوع استخدام پرستاران، سیاسی برخورد نشود

۱۳۹۱/۱۱/۱۱ - ۱۲:۴۳ - کد خبر: 66231
با موضوع استخدام پرستاران، سیاسی برخورد نشود

سلامت نیوز : رییس سازمان نظام پرستاری از مجموعه دستگاه‌های تقنینی، قضایی و اجرایی کشور درخواست کرد که به موضوع پرستاری به هیچ عنوان با دید سیاسی ننگرند و پست‌های سازمانی و مجوزهای استخدامی که به پرستاران تعلق گرفته را هر چه زودتر در بیمارستان‌ها توزیع کنند.

غضنفر میرزابیگی در گفت‌وگو با (ایسنا)، درباره روند استخدام پرستاران، اظهار کرد: بناست 90 هزار نفر نیروی بالینی طی سه سال در وزارت بهداشت استخدام شوند که 70-60 درصد از این میزان مربوط به پرستاران است.

وی با بیان اینکه شنیده شده مجلس مکاتباتی پیرامون این استخدام‌های کشوری با ریاست جمهوری داشته است، گفت: هم به دولت وهم به مجلس تاکید می‌کنم به این مساله توجه کنند که بر میزان تخت‌های بیمارستانی افزوده شده است، نیروهایی بازنشسته شده‌اند اما به جای آنها نیروی جدید جایگزین نشده است و قوانینی مصوب شده است که نیازمند تخصیص بودجه و فراهم کردن نیروی انسانی بوده است.

رییس سازمان نظام پرستاری ادامه داد: حال با در نظر گرفتن مسائل فوق، اگر افزایش نیرو نداشته باشیم و برای هر تختی که فعال می‌شود، پرستاری آماده خدمت نباشد، تختی که برای درمان تعبیه و راه‌اندازی شده است، ممکن است به تختی بدل شود که بیمار را به سمت نیستی سوق دهد.

میرزابیگی درخواست کرد که از مجموعه دستگاه‌های تقنینی، قضایی و اجرایی کشور می‌خواهیم که به موضوع پرستاری به هیچ عنوان با دید سیاسی ننگرند و پست‌های سازمانی و مجوزهای استخدامی که به پرستاران تعلق گرفته را هر چه زودتر در بیمارستان‌ها توزیع کنند.

اواخر دی ماه سال جاری، دکتر حسین مبارکی، مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت بهداشت از اخذ مجوز استخدام 90 هزار نیروی مورد نیاز مراکز بهداشتی - درمانی برای سه سال متوالی خبر داده و گفته بود: مقرر شده است با برگزاری آزمون استخدام حدود یک سوم این تعداد (30 هزار نفر) در سال 91، یک سوم دیگر سال آینده (سال 92) و مابقی در سال 93 جذب شوند که بیش از 60 درصد این تعداد پرستار هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.61734s, 18q